Ďalší podozrivý nákup: Nitrianska nemocnica kúpila dva stoly za 147-tisíc od partnera Medical Group!

NETKY.SK • 7 November 2014, 11:23 • 2 min
Ďalší podozrivý nákup: Nitrianska nemocnica kúpila dva stoly za 147-tisíc od partnera Medical Group!

BRATISLAVA - Ten nákup je podozrivý. Tvrdí Lekárske odborové združenie o kúpe dvoch operačných stolov do nitrianskej nemocnice.

slovakia

left justify in out

Tá potrebovala stoly s hmotnosťou 500 kilogramov, hoci najťažší pacient, ktorého dovtedy operovali, vážil len 177 kíl, informuje denník Plus 1 deň v príspevku s názvom "Operačné stoly za 147-tisíc".

 

"Požiadavka nosnosti 500 kíl sa javí ako neopodstatnená. Kompetentní by mali vylúčiť, či tým neprišlo k zvýhodneniu firmy, ktorá ako jediná na našom trhu ponúka operačné stoly s danou hmotnosťou", píše odborové združenie v liste premiérovi.

 

Vedenie nemocnice na čele s riaditeľom Jozefom Valockým je presvedčené o výhodnej kúpe. Víťazná firma B. Braun Medical, ktorá vyhrala súťaž v nitrianskej nemocnici, figuruje aj medzi partnermi firmy Medical GROUP, ktorá predávala predražené CT do piešťanskej nemocnice, pripomína denník.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies