Colníci našli papagáje a korytnačky za státisíce eur

NETKY.SK • 28 Júl 2011, 08:35 • 2 min
Colníci našli papagáje a korytnačky za státisíce eur

Colníci našli papagáje a korytnačky za státisíce eur

slovakia

left justify in out

img

Českí colníci v spolupráci s políciou pri sérii domových prehliadok zhabali desiatky ohrozených živočíchov. Hodnota 36 papagájov a 56 korytnačiek bola odhadnutá na v prepočte až na 571.000 eur. Informovalo o tom Generálne riaditeľstvo Colnej správy ČR.
      Polícia obvinila z trestného činu neoprávneného nakladania s chránenými živočíchmi dve osoby a u ďalších piatich osôb kriminalisti podozrenie zo spáchania trestného činu ešte preverujú.
      Podobne veľký úlovok vzácnych papagájov sa českým colníkom podaril aj pred rokom. Mimoriadne vzácnych a ohrozených papagájov sa podarilo objaviť v kontrolovanom aute na Morave, na diaľnici neďaleko slovenských hraníc a pri domových prehliadkach v Čechách.
      Kým niektoré exempláre mali hodnotu stoviek tisíc či dokonca miliónov korún, v prípade papagája druhu ara kobaltový sa hodnota ani nedala vyčísliť: papagáj voľne žije už len vo dvoch lokalitách v Brazílii v počte asi 700 kusov. Colníci už pred rokom vyslovili predpoklad, že prípad je iba vrcholom ľadovca a nelegálne obchody s chránenými papagájmi sú veľmi výnosným biznisom.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies