Prezidentka Čaputová si pre zdravotne hendikepovaných želá viac týchto možností

NETKY.SK • 4 December 2020, 06:35 • 2 min
Prezidentka Čaputová si pre zdravotne hendikepovaných želá viac týchto možností

Vo štvrtok bol Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím, čo bol priestor na poďakovanie sa zo strany prezidentky.

slovakia

left justify in out

Hlava štátu v Grassalkovichovom paláci prijala špeciálnych olympionikov, ktorí boli úspešní na Svetových letných hrách. „Dosiahli pre Slovensko historický úspech - 35 medailí na Svetových letných hrách. Ďakujem im za skvelú reprezentáciu a šírenie dobrého mena Slovenska,“ napísala prezidentka.

 

 

Poďakovala sa aj rodičom, trénerom či funkcionárom.“Šport je pre športovcov s intelektuálnym znevýhodnením výnimočnou oblasťou, pretože tu zažívajú pocit rovnocennosti a uznania,“ napísala na sociálnej sieti s tým, že šport im dáva šancu víťaziť.

 

Je preto presvedčená, že celé spoločenstvo by sa malo snažiť dávať ľuďom zo zdravotným hendikepom priestor, aby „mohli cítiť rovné šance a rešpekt vo všetkých oblastiach života – v škole, v práci, prístupe k bývaniu, či iným verejným alebo súkromným službám“.

 

Zuzana Čaputová vyjadrila želanie, aby sa nám darilo pre nich v každodennom živote robiť stále viac, pretože bariéry, ktoré musia prekonávať „sú pre väčšinu nepredstaviteľné a neviditeľné“.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies