OĽANO už čoskoro zvolá snem. Dôjde k personálnym čistkám?

NETKY.SK • 24 Október 2021, 8:56 • 2 min
OĽANO už čoskoro zvolá snem. Dôjde k personálnym čistkám?

BRATISLAVA - Predseda hnutia Igor Matovič si môže byť svojou predsedníckou stoličkou istý. Členovia OĽaNo si budú voliť nové predsedníctvo.

slovakia

left justify in out

Hnutie OĽaNO by malo mať snem ešte na jeseň. Konkrétny termín však zatiaľ neoznámili. Na sneme by mali voliť členov predsedníctva i ďalších orgánov hnutia. Snem by mal mať neverejnú i verejnú časť.

 

"Ak sa pandemická situácia nezhorší, plánujeme snem zvolať ešte túto jeseň. Chceli by sme, aby bol verejný a aby sme schválili všetky orgány, ktoré nám vyplývajú z našich stanov," povedal predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš, ktorý je zároveň podpredsedom OĽaNO. Okrem členov predsedníctva majú delegáti snemu voliť členov rozhodcovskej a revíznej komisie.

 

img

 

"Predpokladám, že budú pozvaní všetci členovia, hostia a aj novinári a tiež že bude verejná a neverejná časť snemu," priblížil Šipoš. Na sneme sa nemá voliť predseda, Igora Matoviča za šéfa hnutia zvolili na sneme v októbri 2019. Podľa stanov hnutia sa predseda volí na štvorročné obdobie.

 

img

 

Snem sa má podľa stanov konať minimálne raz za rok. Predseda ho môže zvolať aj vtedy, ak o to napríklad požiada aspoň tretina členov hnutia. Naposledy malo OĽaNO snem v novembri minulého roka, pre pandémiu sa konal per rollam. Hnutie má momentálne 45 členov.

 

Prečítajte si viac: Obháji premiér Heger svoju pozíciu v predsedníctve hnutia OĽaNO? O jeho osude sa rozhodne už na jeseň!

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona