Cloud má podľa odborníka výhody, no pri ukladaní dát treba byť opatrný

NETKY.SK • 31 Január 2019, 18:00 • 2 min
Cloud má podľa odborníka výhody, no pri ukladaní dát treba byť opatrný

BRATISLAVA - Využitie cloudu, čiže online úložiska, má podľa špecialistu na cloudové riešenia Petra Kováča viacero výhod. Umožňuje automaticky zálohovať a organizovať dáta, fotky či dokumenty. Kováč však upozorňuje na bezpečnosť pri ukladaní citlivých dát.

slovakia

left justify in out

Vďaka cloudu je podľa Kováča možné prepojiť viacero zariadení, napríklad sa všetky fotky členov rodiny môžu ukladať na jeden účet.

 

"Cloud umožňuje jednoduché zdieľanie na sociálnych sieťach a dáta sú kedykoľvek k dispozícii a prístupné z rôznych zariadení. K tým istým fotkám môžete v rovnakom čase pristúpiť z mobilu, tabletu alebo počítača, stačí pripojenie na internet, k dispozícii je dokonca viacero bezplatných služieb," priblížil špecialista.

 

Kováč dodáva, že cloud vo veľkom využívajú aj firmy či štát. Mnohé firmy podľa neho prevádzkujú z cloudu emailové služby, dátové úložiská či kolaboračné nástroje.

 

 

V súčasnosti je na trhu niekoľko cloudových služieb umožňujúcich bezplatnú úschovu určitého objemu fotiek. Pre náročnejších používateľov sú k dispozícii platené služby. Kováč pri použití cloudu nabáda k obozretnosti.

 

"Na cloud sa dajú uložiť akékoľvek dáta, napriek vysokej bezpečnosti poskytovaných služieb je potrebné myslieť na bezpečnosť pri ukladaní citlivých dát. Ak má používateľ nastavené slabé heslo alebo pristupuje na službu z nechráneného zariadenia, zvyšuje riziko úniku svojich dát," uzavrel.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies