Členovia lesnej stráže dohliadajú na stromčeky pred nelegálnym výrubom v Tatrách

NETKY.SK • 19 December 2016, 10:00 • 2 min
Členovia lesnej stráže dohliadajú na stromčeky pred nelegálnym výrubom v Tatrách

VYSOKÉ TATRY – Vianočné stromčeky na predaj ponúkajú aj Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP). Zároveň členovia lesnej stráže dohliadajú vo Vysokých Tatrách na lesné porasty, aby zabránili nelegálnemu výrubu stromčekov.

slovakia

left justify in out

"Štátne lesy TANAP-u nachystajú z prerezávok 300-500 kusov vianočných stromčekov v závislosti od potreby. V predaji sú na všetkých ochranných obvodoch na Podbanskom, na Štrbskom Plese, vo Vyšných Hágoch, v Smokovcoch, ale aj v Tatranských Matliaroch a v Tatranskej Javorine," povedal pre TASR námestník riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u Maroš Petrík. Záujemcovia si môžu vybrať spomedzi smrekov a borovíc.

 

Na území národného parku členovia lesnej stráže v týchto dňoch zabezpečujú i ochranu mladých lesných porastov pred nelegálnymi výrubmi. "Až do vianočných sviatkov budú zamestnanci kontrolovať lesné porasty, či nedochádza k nelegálnemu výrubu stromčekov. Sankcia v blokovom konaní je zhruba desaťkrát vyššia ako cena, za ktorú si ho môžu ľudia kúpiť," uzavrel Petrík.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies