Čína schválila štvrtú vakcínu proti COVID-19 pre núdzové použitie

NETKY.SK • 16 Marec 2021, 08:16 • 2 min
Čína schválila štvrtú vakcínu proti COVID-19 pre núdzové použitie

TCHAJ-PEJ - Čína schválila núdzové použitie ďalšej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

slovakia

left justify in out

Očkovaciu látku schválili regulátori minulý týždeň, oznámil v pondelok Ústav mikrobiológie Čínskej akadémie vied. Je to štvrtá vakcína, ktorá dostala povolenie na núdzové použitie v Číne.

 

img

Vývoj vakcíny na báze proteínovej podjednotky viedol šéf Čínskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb Kao Fu. Na vývoji spolupracovali spoločnosť Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical a Čínska akadémia vied.

 

img

 

Výskumníci dokončili prvú a druhú fázu klinických testov vlani v októbri a v súčasnosti vykonávajú tretiu fázu v Uzbekistane, Pakistane a Indonézii, uvádza sa v stanovisku akadémie.

V recenzovaných odborných časopisoch sa nenachádzajú žiadne verejne dostupné informácie o dátach klinických testov v spojitosti s účinnosťou a bezpečnosťou vakcíny.

 

Hovorca spoločnosti uviedol, že dáta v súčasnosti nemôžu zdieľať, ale že aktívne poskytujú tieto informácie zdravotníckym orgánom. Už prvého marca danú látku schválili v Uzbekistane.

 

img

 

Podľa vládnych údajov z pondelka v Číne, ktorá má 1,4 miliardy obyvateľov, podali už 64,98 miliónov dávok vakcín. Úrady sa najprv zamerali na pracovníkov z kľúčových oblastí, najmä vo veku 18 - 59 rokov, začínajú však už aj s očkovaním starších ľudí.
 

Súvisiaci článok: Čína chce do leta 2022 zaočkovať až miliardu obyvateľovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies