Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia a chrípku stúpla

NETKY.SK • 23 Apríl 2024, 11:15 • 2 min
Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia a chrípku stúpla

BRATISLAVA - Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v 16. kalendárnom týždni tohto roka v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 2,9 percenta. Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) stúpla o 0,9 percenta.

slovakia

left justify in out

Epidemiológovia počas týždňa zaznamenali 37.657 prípadov ARO. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Bratislavskom kraji, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do piatich rokov. "Priebeh ochorení bol komplikovaný u 1337 osôb, čo predstavuje 3,6 percenta zo všetkých ARO," priblížil úrad.

Ako chrípku a CHPO v 16. kalendárnom týždni nahlásili 2844 ochorení, čo predstavuje 7,5 percenta z celkového počtu ARO. Najvyššia chorobnosť bola v Trnavskom kraji, najnižšia v Bratislavskom kraji. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na CHPO bola vo vekovej skupine do piatich rokov.

V spomínanom období nahlásili prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v 11 výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Išlo o deväť materských škôl (tri v Košickom kraji, po dvoch v Banskobystrickom a Prešovskom kraji a po jednej v Trnavskom a Žilinskom kraji) a dve základné školy (v Prešovskom kraji a Žilinskom kraji).

Úrad v spomínanom týždni nezaznamenal žiaden prípad ťažkého akútneho respiračného ochorenia. Takisto boli spracované štyri prípady ochorenia COVID-19.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR / ÚVZ SR, Foto: Freepik (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies