Cestujúci pripravte sa na zmeny! V Bratislave sa mení označenie trolejbusov

NETKY.SK • 1 November 2021, 9:46 • 2 min
Cestujúci pripravte sa na zmeny! V Bratislave sa mení označenie trolejbusov

BRATISLAVA - V hlavnom meste pribudnú nové zástavky a niektoré linky sa posilnia o ďalšie spoje. Dopravný podnik zároveň odstráni tzv. diery v cestovných poriadkoch.

slovakia

left justify in out

V bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) už nebudú od novembra trolejbusy označené trojciferným číslom. K zmene dochádza po 40 rokoch

 

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavedie jednotné číslovanie liniek MHD, a tým sa jasne odlíši od prímestskej regionálnej autobusovej dopravy. Mestský dopravca zároveň od novembra zriadi v hlavnom meste nové zastávky a vybrané linky posilní ďalšími spojmi.

 

img

 

Linky s novým označením

Hlavným dôvodom zmeny označovania trolejbusových liniek je podľa DPB nevyhnutnosť prenechania číselného radu 201 – 212 pre regionálne linky.

 

"V polovici novembra totiž v integrovanej doprave pribudnú nové linky na Záhorie, ktoré budú používať niektoré z uvoľnených čísiel," informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

 

 

Linka 212 sa prečísluje na linku 42, 211 na 45, 210 na 40, 209 na 49, 208 na 48, 207 na 47, 205 na 60, 204 na 64, 203 na 44, 202 na 72 a linku 201 prečíslujú na linku 71.

 

Bez zmeny zostanú linky 33, N44, N47 a N72. Počas polročného prechodného obdobia budú trolejbusové linky označené v cestovných poriadkoch a za predným sklom vozidiel duálne, čiže s použitím starého a nového čísla linky.

 

Diery v cestovných poriadkoch

DPB zároveň od novembra zriadi v hlavnom meste nové zastávky a vybrané linky posilní ďalšími spojmi. Dopravca tak chce zabezpečiť obsluhu vznikajúcich nových štvrtí a aj odstránenie "dier" v cestovných poriadkoch.

 

V bratislavskej Záhorskej Bystrici vznikne napríklad nová zastávka Pod vŕškami a lepšiu obsluhu kopcovitých oblastí Bratislavy má zabezpečiť nová zastávka Drozdová.

 

 

Na základe podnetov verejnosti z bratislavskej Vrakune pridá dopravca linke 78 zastávku Pod gaštanmi. Linka 80, spájajúca Petržalku s centrom mesta, opustí starú a slabšie využívanú konečnú zastávku Kopčany. Namiesto nej bude presmerovaná do novovznikajúcej štvrte Nesto.

 

Zmeny názvov zastávok

Nové ulice a ukončenie komerčných názvov zase primäli podnik zmeniť niektoré názvy zastávok. Ich nové pomenovanie pravidelne schvaľuje mestská odborná komisia. Zastávka ČOV Devínska Nová Ves zmení názov na Napájiská, Partizánska na Svoradova, Panorama City na Landererova, Technopol na Kutlíkova, OC Dubrawa na Pri Hrubej lúke a Pri kaplnke na Bystrické sady.

 

Trolejbusovým linkám 71 (201) a 42 (212) pridá DPB od novembra prvé ranné spoje. Linka 42 bude navyše posilnená aj o večerné spoje z Cintorína Vrakuňa.

 

Podnik tiež dokončí odstraňovanie tzv. dier v cestovných poriadkoch, teda vynechaných spojov vo vybraných časoch. Pravidelné odchody preto dostanú aj linky 27 a 58.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona