Cestovanie medzi USA a EÚ by malo byť možné už počas tohto leta

NETKY.SK • 26 Apríl 2021, 17:58 • 2 min
Cestovanie medzi USA a EÚ by malo byť možné už počas tohto leta

Američania by zrejme mohli toto leto vycestovať do Európskej únie (EÚ), ak by boli plne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

slovakia

left justify in out

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová sa tak vyjadrila v rozhovore pre The New York Times s tým, že by to bolo možné, keďže obe strany schválili rovnaké vakcíny. Presný časový rámec však nepredstavila, informuje spravodajský portál BBC.

 

img


Spojené štáty aj EÚ povolili používanie vakcín od spoločností Moderna, Johnson & Johnson a konzorcia Pfizer-BioNTech.

Uvoľňovanie opatrení bude podľa von der Leyenovej závisieť od "epidemickej situácie". Tá sa podľa jej slov v USA zlepšuje a "dúfajme, sa tiež zlepšuje aj v Európskej únii".

 

Ešte je tu veľa otázok 

Európske štáty obmedzujú cestovanie, ktoré nie je nevyhnutné, z USA už viac ako rok. EÚ v januári sprísnila odporúčania pre zahraničné návštevy, ale každý členský štát si určuje vlastné obmedzenia. Grécku napríklad stačí, ak sa cestujúci z USA preukážu negatívnym testom. EÚ tiež pripravuje digitálne zelené certifikáty, ktoré majú zjednodušiť cestovanie, vznikajú však otázky o ich zjednotenosti, keďže niektoré krajiny plánujú svoje vlastné certifikáty.

 

img


USA tiež stále obmedzuje voľnočasové cestovanie do EÚ aj Spojeného kráľovstva, ktoré 17. mája predstaví svoj vlastný semafor cestovných obmedzení pre krajiny z celého sveta. Washington v súčasnosti odporúča Američanom, aby sa pre pandémiu vyhli cestovaniu do 80 percent krajín sveta.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies