Cestári chcú dať za dopravné značenie takmer 6 mil. eur

NETKY.SK • 28 December 2015, 14:18 • 2 min
Cestári chcú dať za dopravné značenie takmer 6 mil. eur

BRATISLAVA - Slovenská správa ciest (SSC) chce dať na zvislé dopravné značenie a dopravné zariadenia na cestách I. triedy v správe regionálnych pobočiek v Banskej Bystrici, Žiline a Bratislave predbežne 5,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6,96 mil. eur vrátane dane).

slovakia

left justify in out

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, dodávka, demontáž, montáž, servis a osadenie zvislých dopravných značiek a dopravných zariadení sú plánované na tri roky. Dopravnými zariadeniami sú smerové stĺpiky, LED dopravné gombíky a ich riadiace jednotky, merače rýchlosti a teploty, vrátane ich príslušenstva. Uchádzači môžu predkladať ponuky do 5. februára 2016.


Cestári zároveň vyhlásili verejné súťaže na vypracovanie štúdií realizovateľnosti pripravovaných stavieb na cestách I/68 Mníšek nad Popradom - Prešov a I/79 Vranov nad Topľou - štátna hranica SR/Ukrajina. Štúdie majú navrhnúť technicky, ekonomicky a environmentálne najvhodnejšie riešenie trasy na uvedených cestách a vyhodnotiť už navrhnuté trasy obchvatov a preložiek, prípadne doplniť ich varianty, vrátane ich zhodnotenia.


Predpokladaná cena za vypracovanie oboch štúdií realizovateľnosti je 340 tis. a 430 tis. eur bez dane, lehota na ich dodanie je šesť mesiacov. Tieto zákazky plánujú cestári financovať s využitím peňazí Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020. Lehota na predkladanie ponúk je v oboch prípadoch 4. februára 2016.


Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies