Český miliardár Karel Janeček chce nahradiť prezidenta Zemana! Oznámil kandidatúru

NETKY.SK • 21 Január 2022, 12:54 • 2 min
Český miliardár Karel Janeček chce nahradiť prezidenta Zemana! Oznámil kandidatúru

Český matematik a podnikateľ Karel Janeček oznámil, že bude na budúci rok kandidovať za prezidenta. Štyridsaťosemročný miliardár svoju kampaň pomenoval Tohle jsme my. Vystupuje proti klamstvám, manipulácii, nezmyselným reštrikciám či populizmu.

slovakia

left justify in out

Janeček svoju kandidatúru poňal teatrálne a oznámil ju z pražského divadla La Fabrika, ktoré zohralo rolu aj v kampaniach prezidentských kandidátov Jiřího Drahoša v roku 2018 a Karla Schwarzenberga v roku 2013. Ani jeden z nich proti súčasnému prezidentovi Milošovi Zemanovi neuspel, no Janeček podľa svojich slov nie je poverčivý. Informoval portál idnes.cz.

 

 

Využije limit finančných výdajov pre kandidátov na prezidenta. V prvom kole im umožňuje využiť 40 miliónov korún a v druhom ďalších 10 miliónov korún. Najprv však potrebuje nazbierať 50-tisíc podpisov občanov, aby sa mohol uchádzať o funkciu hlavy štátu.

 

img

Janeček je spolumajiteľom spoločnosť RSJ, ktorá obchoduje s finančnými derivátmi. Stál pri vzniku Nadačného fondu proti korupcii alebo Nadačného fondu Neuron na podporu vedy, ten sa však od neho dištancoval. Vlani totiž Janeček na odovzdávaní Zlatých slávikov vystúpil proti plošnému očkovaniu detí proti koronavírusu. Neskôr tiež podporil iniciatívu 21, ktorá vystúpila proti povinnému očkovaniu lekárov a iných profesijných skupín, ktoré pripravila predošlá vláda. V piatok Janeček ocenil, že nová vláda Petra Fialu zrušila plán povinného očkovania.

 

Prečítajte si: Miloš Zeman prehovoril o zdraví! Pomaly vstáva a začína chodiťtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies