Ceny ojazdených automobilov aj elektromobilov na Slovensku sa znižujú aj napriek poklesu ponuky

NETKY.SK • 4 Júl 2024, 12:27 • 2 min
Ceny ojazdených automobilov aj elektromobilov na Slovensku sa znižujú aj napriek poklesu ponuky

BRATISLAVA - Ceny jazdeniek sa na Slovensku znižujú aj napriek poklesu ponuky. Vo svojej najnovšej analýze to konštatuje skupina AURES Holdings, prevádzkovateľ autocentier AAA Auto a Mototechna.

slovakia

left justify in out

Pokles oproti januáru o 900 eur

začiatkom roka dosiahli ceny ojazdených áut na Slovensku svoje maximum a postupne klesajú. V júni sa cena dostala už na 8 900 eur, čo je pokles oproti januáru o 900 eur. Klesá aj cena najobľúbenejších Škodoviek, ako je Octavia alebo elektrický Enyaq.

„Hoci ekonomická situácia nielen na Slovensku ale aj v Európe nie je zďaleka stabilizovaná, sekundárny automobilový trh sa postupne dostáva z krízy, a to aj napriek miernemu poklesu v ponuke, ktorý pozorujeme posledný polrok. Ceny ojazdených áut dosiahli už začiatkom roka svoje maximum a postupne klesajú, a to vďaka poklesu cien hlavne u najžiadanejších áut ako je napríklad Škoda Octavia alebo aj trebárs Enyaq,“ uviedol co-CEO AURES Holdings Petr Vaněček.

Klesli aj ceny elektromobilov a hybridov

Pokles cien je badateľný aj pri elektromobiloch a hybridoch, ktoré svoje maximum dosiahli vo februári, kedy sa elektromobily dali zaobstarať za 36 700 eur a hybridy za 26 300 eur, zatiaľ čo v júni už bola stredná hodnota ceny pri elektromobiloch 29 995 eur a pri hybridoch 24 175 eur.

Pokles ceny týchto vozidiel korešponduje prevažne s rastúcou ponukou. „Širšia ponuka pozitívne ovplyvňuje cenu áut, čo je s ohľadom na rastúci dopyt vítané,“ upresnil Vaněček.

V júni boli na slovenskom trhu najviac ponúkané modely áut Škoda Octavia, Volkswagen Golf, Škoda Fabia, Škoda Superb, Volkswagen Passat, BMW 3, Audi A4 alebo Audi A6. Z farieb dominovali štandardne strieborná, biela, čierna, červená, modrá a šedá.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: AURES Holdings, Foto: Shutterstock / Joinmepic (ilustračné foto)
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies