Cena pitnej vody z vodovodu vlani medziročne stúpla o 3,8 %

NETKY.SK • 16 September 2010, 12:06 • 2 min
Cena pitnej vody z vodovodu vlani medziročne stúpla o 3,8 %

Cena pitnej vody z vodovodu vlani medziročne stúpla o 3,8 %

slovakia

left justify in out

img

Ceny za výrobu, distribúciu a dodávku pitnej vody verejným vodovodom vlani vzrástli medziročne v priemere o 3,8 %. "Ceny bez DPH sa v roku 2009 pohybovali v rozpätí od 0,6566 eura/m3 (19,78 Sk/m3) v Trnavskej vodárenskej spoločnosti (VS) po 1,1485 eura/m3 (34,60 Sk/m3) vo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti," informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja (MPŽPRR) SR v správe o vodnom hospodárstve v SR za rok 2009.
      Podľa agrorezortu "tieto rozdiely vznikajú najmä v dôsledku regionálnych odlišností vo vzťahu k dostupnosti kvalitatívne vyhovujúcich vodárenských zdrojov s dostatočnou kapacitou, respektíve výdatnosťou, rozvojom infraštruktúry, hustotou odberných miest a podobne".
      Rovnakú cenu za výrobu a dodávku pitnej vody verejným vodovodom vlani ako v roku 2008 uplatňovalo 9 vodárenských spoločností, a to Trnavská VS, Západoslovenská VS, Trenčianska VS, Považská VS, Severoslovenské vodárne a kanalizácie, Turčianska VS, VS Ružomberok, Vodárne a kanalizácie mesta Komárno a Oravská VS, ktorá uplatňuje rovnakú cenu dokonca už od roku 2007.
      "Platby domácností za vodu sa nezvyšujú priamoúmerne s cenami, pretože spotreba vody v domácnostiach neustále medziročne klesá približne o 2 %," uvádza správa MPŽPRR SR. Najmenej zaplatia za vodu domácnosti v oblasti mesta Komárna a najviac domácnosti vo východoslovenskom regióne.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies