Australian Open prebehne aj napriek rozsiahlym požiarom

NETKY.SK • 7 Január 2020, 15:58 • 2 min
Australian Open prebehne aj napriek rozsiahlym požiarom

Úvodný tenisový grandslamový turnaj sezóny Australian Open by sa mal odohrať v pôvodne plánovanom termíne. Rozsiahle požiare, ktoré sužujú Austráliu už niekoľko mesiacov, podľa organizátorov podujatie neohrozia.

slovakia

left justify in out

"Predpoveď počasia je dobrá. Neočakávame žiadne časové posuny. Urobili sme potrebné kroky k tomu, aby sa turnaj uskutočnil podľa plánu," uviedol riaditeľ Australian Open Craig Tiley.

 

Požiare v Austrálií trvajú už niekoľko mesiacov
Vysoké teploty v kombinácii s prudkým vetrom spôsobujú v Austrálii požiare už od septembra minulého roka. Neutíchajúce plamene pripravili o život najmenej 24 ľudí a zničili milióny hektárov pôdy. Navyše, požiare výrazne znižujú kvalitu ovzdušia. "Zdravie a bezpečnosť hráčov aj ostatných účastníkov turnaja je pre nás ako vždy prvoradá. Budeme mať k dispozícii meteorológov a expertov na kvalitu ovzdušia, ktorí budú priebežne sledovať situáciu v Melbourne Parku. Rovnako úzko spolupracujeme s lekármi a ďalšími miestnymi odborníkmi," pokračoval Tiley.

 

img

 

Situácia športovú udalosť neovplyvní
Viditeľnosť v Melbourne počas uplynulého mesiaca klesla v niektorých častiach mesta pod úroveň jedného kilometra. Index kvality ovzdušia dosiahol číslo 213, pričom hodnoty nad 200 sú považované za veľmi nezdravé. "Sme radi, že máme tri štadióny so zaťahovacou strechou a osem halových kurtov. Vďaka tomu je Australian Open odolné voči nepriaznivým vplyvom počasia," vysvetlil riaditeľ turnaja.

 

Vyjadrenie Novaka Djokoviča
Situáciu v Austrálii pozorne sledujú aj samotní tenisti. Srb Novak Djokovič organizátorom odkázal, aby v prípade zlého počasia zvážili zmenu termínu podujatia. "Chápem, že tenisový kalendár je poriadne nabitý a prípadné zmeny sú veľmi náročné. Mali by však zostať zachované nejaké štandardy," zamyslel sa obhajca titulu, ktorý v Melbourne triumfoval už sedemkrát.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Night session with Goran the Šefinjo :-)

Príspevok, ktorý zdieľa Novak Djokovic (@djokernole),

 

Australian Open 2020

Australian Open 2020 sa začne v utorok 14. januára zápasmi kvalifikácie. Hlavná súťaž odštartuje v pondelok 20. januára a vyvrcholí v nedeľu 2. februára. V Austrálii sa momentálne koná novovytvorený turnaj reprezentačných družstiev mužov ATP Cup, ktorý neohrozili výčiny počasia. Mestá Sydney, Brisbane a Perth nemajú problémy s kvalitou ovzdušia. Naopak, duely challengerového turnaja v Canberre museli organizátori preložiť do 450 km vzdialeného Bendiga. V krajine okrem toho zrušili aj niekoľko futbalových a basketbalových zápasov.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Who else can feel the excitement? Only 20 days to go 😎 #AO2020 | #AusOpen

Príspevok, ktorý zdieľa Australian Open (@australianopen),


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristian Kubis
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies