Cameron trvá na sprísnení podmienok vyplácania sociálnych dávok pre migrantov

NETKY.SK • 13 December 2015, 15:54 • 2 min
Cameron trvá na sprísnení podmienok vyplácania sociálnych dávok pre migrantov

LONDÝN - Britský premiér David Cameron sa nemieni vzdať myšlienky na sprísnenie podmienok vyplácania sociálnych dávok pre migrantov, aby tak vyhovel EÚ, informovala dnes agentúra Reuters s odvolaním sa nemenovanú Cameronovu spolupracovníčku.

slovakia

left justify in out

Zdroj tak reagoval na správy niektorých britských médií, podľa ktorých Cameron zvažuje, že by sa vzdal jednej zo svojich kľúčových požiadaviek na rokovaniach s EÚ: zastavenia vyplácania sociálnych dávok migrantom z EÚ počas prvých štyroch rokov po ich príchode do Británie.

 

"Nie je to pravda," uviedla dnes pre Reuters nemenovaná predstaviteľka Cameronovho úradu, pričom však priznala, že premiér v novembri naznačil pripravenosť posúdiť rôzne spôsoby riešenia problémov spojených s migráciou v Európe.

 

Cameron Britom už dávno prisľúbil, že sa zasadí za zmenu podmienok členstva Británie v EÚ a reformy tohto európskeho spoločenstva, po čom by malo nasledovať referendum o zotrvaní Británie v EÚ. Rokovanie Británie s EÚ ohľadom reformy sa týkajú štyroch oblastí: konkurencieschopnosti, suverenity, sociálnej politiky a ekonomiky.

 

Kým európski diplomati namietajú, že Cameronov plán ohľadom vyplácania sociálnych dávok je diskriminujúci a v rozpore so základnými právnymi dokumentmi EÚ, z dnes zverejneného prieskumu verejnej mienky pre denník Independent vyplýva, že tri štvrtiny Britov podporujú premiérov návrh, aby migranti museli čakať štyri roky, kým sa budú môcť uchádzať o sociálne výhody. Napriek tejto vysokej podpore si však len 31 percent respondentov myslí, že Cameron bude schopný uskutočniť tento svoj plán.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies