Budaj zvolá k zvozom zálohovaných fliaš okrúhly stôl, cez sviatky zvoz posilnia

NETKY.SK • 14 Apríl 2022, 16:13 • 2 min
Budaj zvolá k zvozom zálohovaných fliaš okrúhly stôl, cez sviatky zvoz posilnia

BRATISLAVA – Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) zvolá okrúhly stôl k zvozom vyzbieraných zálohovaných fliaš. Reaguje tak na obavy malých obchodov z uskladňovania vyzbieraných obalov. Envirorezort zároveň avizuje, že počas Veľkej noci správca systému zvoz vyzbieraných fliaš posilní. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

slovakia

left justify in out

„Podľa ministra životného prostredia Jána Budaja je úlohou správcu nastaviť frekvenciu zvozov tak, aby kopírovala nábehovú krivku vyzbieraných zálohovaných obalov. Správca komunikuje s obchodnými prevádzkami a hľadá najvýhodnejšie riešenia, aby sa zabezpečil plynulý chod obchodných prevádzok a komfort zákazníkov,“ priblížil rezort. Po prvom štvrťroku má minister so všetkými dotknutými subjektmi zhodnotiť priebeh systému.

 

img

 

Obchodníci hlásia problémy so zvozom vyzbieraných zálohovaných fliaš. Problém s ich uskladňovaním vzniká hlavne v malých priestoroch. Situácia sa zhoršuje najmä cez víkend. Pre TASR to uviedli Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) a Zväz obchodu SR.

 

img

 

Riaditeľka pre vonkajšie vzťahy a komunikáciu Správcu zálohového systému Lucia Morvai priznala, že zálohový systém má drobné technické nedostatky, na ktorých pracujú. Zálohovanie funguje na Slovensku od 1. januára. Zálohujú sa všetky jednorazové obaly na nápoje z plastu a kovu s objemom od 0,1 do troch litrov. Výnimku tvoria obaly od mlieka, sirupov a tvrdého alkoholu.

 

Možno vás zaujme: Slovenská pošta bude vyplácať dávky odídencom z Ukrajinytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona