Pondelkové rokovanie koaličnej rady neprinieslo definitívny verdikt k navýšeniu štátneho rozpočtu

NETKY.SK • 25 Máj 2021, 10:14 • 2 min
Pondelkové rokovanie koaličnej rady neprinieslo definitívny verdikt k navýšeniu štátneho rozpočtu

BRATISLAVA - Pondelkové rokovanie koaličnej rady, ktoré sa týkalo novely zákona o štátnom rozpočte, neprinieslo definitívnu dohodu.

slovakia

left justify in out

Anna Zemanová povedala, že strana trvá na tom, že pôvodný návrh k navýšeniu výdavkov rozpočtu nepodporia, no rokovania pokračujú. Dohodu musia koaličné strany uzatvoriť do stredajšieho hlasovania v parlamente, ktoré má byť poobede. Zároveň uviedla, že ďalšie stretnutie koaličnej rady nie je naplánované, stretnú sa len finanční experti za stranu SaS. Dodala však, že zo strany predkladateľov novely zákona je vôľa rokovať.

 

img

 

Mohlo by vás zaujímať: Prečo ešte nie je vyplatená pomoc tisíckam podnikateľov?

Vláda pred dvoma týždňami schválila novelu zákona o štátnom rozpočte, ktorou sa majú navýšiť výdavky štátneho rozpočtu o 3,4 mld. eur. Táto suma však bola predsedom SaS Richardom Sulíkom označená za privysokú a povedal, že je potrebné zvážiť všetky položky, pričom za nevyhnutné výdavky považuje sumu 1,6 mld. eur. Podľa analytikov je však potrebné, aby štát myslel aj na príjmy štátneho rozpočtu, nielen na výdavky.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies