Británia vyšle do Iraku viac vojakov

NETKY.SK • 13 December 2014, 17:55 • 2 min
Británia vyšle do Iraku viac vojakov

LONDÝN - Britský minister obrany Michael Fallon povedal, že Británia vyšle do Iraku vojenské posily, ktoré budú Iračanom pomáhať a poskytovať im odborné poradenstvo v boji s militantmi Islamského štátu.

slovakia

left justify in out

V rozhovore, ktorý dnes zverejnil denník Daily Telegraph, minister uviedol, že "niekoľko stoviek" britských vojakov bude poskytovať výcvik irackým a kurdským bojovníkom, informovala tlačová agentúra AP.
      

V súčasnosti pôsobí v Iraku 50 britských vojakov, ktorí pomáhajú pri výcviku irackých síl.
      

Britské vojenské lietadlá sa pripojili k Američanmi vedeným koaličným silám, ktoré útočia na ciele militantov Islamského štátu. Medzinárodná koalícia však odmietla návrh, aby vyslala do Iraku pozemné sily zdôrazňujúc, že to je úloha pre iracké sily.
      

Fallon vyhlásil, že Británia sa s Iračanmi podelí o skúsenosti získané v Afganistane, predovšetkým pri odhaľtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies