Británia pre teroristickú hrozbu uzavrela svoju ambasádu v Kuvajte

NETKY.SK • 21 Október 2011, 02:01 • 2 min
Británia pre teroristickú hrozbu uzavrela svoju ambasádu v Kuvajte

Británia pre teroristickú hrozbu uzavrela svoju ambasádu v Kuvajte - Politika Britská ambasáda v Kuvajte prerušila dočasne svoju činnosť vzhľadom na adresnú bezpečnostnú hrozbu. Súčasne varovala ďalšie britské organizácie a občanov v krajine pred prípadný

slovakia

left justify in out

img

Britská ambasáda v Kuvajte prerušila dočasne svoju činnosť vzhľadom na adresnú bezpečnostnú hrozbu. Súčasne varovala ďalšie britské organizácie a občanov v krajine pred prípadným bezpečnostným rizikom. Oznámilo to dnes ministerstvo  zahraničných vecí v Londýne s tým, že ide o preventívne opatrenie.
"Hoci hrozba smerovala priamo voči ambasáde, nemôžeme vylúčiť hrozby voči ďalším britským záujmom v Kuvajte," informovala v stredu britská ambasáda v Kuvajte na svojej webovej stránke. "Odporúčame preto britským organizáciám a podnikom v Kuvajte, aby prehodnotili svoje bezpečnostné opatrenia," dodala.
Ministerstvo odmietlo spresniť povahu hrozby a neuviedlo ani, ako dlho potrvá prerušenie služieb, ktoré ambasáda poskytuje. Obmedziť cestovanie do Kuvajtu priamo nenavrhlo, varuje však pred zvýšenou "všeobecnou hrozbou terorizmu" v krajine.
Kuvajt je členom Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC). V púšti južne od kuvajtského hlavného mesta sa tiež nachádza veľká americká logistická vojenská základňa Arifdžan, ktorú americké sily využívajú ako vstupnú bránu do susedného Iraku.
Na webovej stránke americkej ambasády v Kuvajte sa nijaké varovanie neobjavilo.

Zdroj: TASR/AP, Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies