Boris Kollár uviedol, za akých okolností by odišiel z koalície

NETKY.SK • 21 September 2021, 17:05 • 2 min
Boris Kollár uviedol, za akých okolností by odišiel z koalície

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky sa vyjadril k trestnému stíhaniu novinárov a na margo trestu pre Dušana Kováčika.

slovakia

left justify in out

Ak by hnutie Sme rodina zvyšní koaliční partneri vylúčili z vládnej koalície, hnutie to bude rešpektovať. Vyhlásil to líder hnutia Boris Kollár. Červenou čiarou pre Sme rodina je podľa jeho slov zrušenie paragrafu 363 Trestného poriadku a "roztrhnutie prokuratúry na generálnu a špeciálnu".

 

img

 

Pripustil tiež, že ak koalíciou neprejde výstavba štátnych nájomných bytov, odísť by z koalície mohli aj sami"Bolo nám oznámené zo strany bývalého premiéra, že pokiaľ nepodporíme jeho očistu, tak si vedia predstaviť vládnuť aj bez hnutia Sme rodina. Rešpektujeme to, keď k tomu dôjde a vylúčia nás, bez problémov si pôjdeme sadnúť do opozície. Dokonca, keď nás nevylúčia sami, je vysoká pravdepodobnosť, že keď nám neprejdú nájomné byty alebo keď sa neurobí exekučná amnestia, možno sa budeme porúčať aj sami," povedal Kollár na tlačovej konferencii.

 

Novinári a Dušan Kováčik

 

Ocenil, že zrušili trestné stíhanie novinárov Denníka N. "Generálny prokurátor je tu na to, že keď sa deje niečo nezákonné alebo niečo zlé v rámci prípravného konania, môže zasiahnuť využitím paragrafu 363 alebo vydaním pokynu," priblížil s tým, že aj toto je ukážka správneho kroku generálnej prokuratúry.

 

Šéf parlamentu naznačil, že trest 14 rokov za úplatok 50 000 eur pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika nemusí byť primeraný. Ľudia sa podľa neho pozastavujú nad tým, že niekto dostal za 50 000 eur takýto trest "a tu máme kajúcnikov, hrozia im 25-ročné tresty a zrazu majú len podmienku, hoci ukradli milióny eur"Kollár dodal, že si nechce zastávať Kováčika, no vidí  skrivodlivosť aj na druhej strane. "Ľudia necítia elementárnu spravodlivosť pre každého."

 

Prečítajte si tiežBoris Kollár vyzval Daniela Lipšica, aby sa ospravedlnil SIS

 

Podľa Kollára je problém s ľuďmi vo funkciách, ktorí sú buď neschopní, alebo "sú schopní všetkého", čo podľa neho spôsobuje chaos. Zopakoval, že Sme rodina nebude súčasťou pracovnej skupiny, ktorá má riešiť situáciu v bezpečnostných zložkách. Dodal, že niektoré z prvých návrhov skupiny sa mu zdajú dobré.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies