Boris Johnson sa „z celého srdca“ ospravedlnil za svoju chybu

NETKY.SK • 19 Apríl 2022, 20:50 • 2 min
Boris Johnson sa „z celého srdca“ ospravedlnil za svoju chybu

LONDÝN - Vo štvrtok budú poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu hlasovať o tom, či bude Johnson čeliť vyšetrovaniu za zavádzanie poslancov v kauze lockdownových večierkov. Britský premiér v čase prevalenia kauzy tvrdil, že pri večierkoch neporušil žiadne protipandemické pravidlá.

slovakia

left justify in out

Britský premiér Boris Johnson sa v utorok pred poslancami Dolnej snemovne parlamentu „z celého srdca“ ospravedlnil za účasť na večierku počas lockdownu. Trvá však na tom, že pravidlá neporušil vedome a rovnako nemal v úmysle ani zavádzať snemovňu. TASR informuje na základe správ agentúr AP a AFP.

 

img

 

Johnson uviedol, že verejnosť má právo očakávať od premiéra lepšie správanie. „Bola to moja chyba a bezvýhradne sa za ňu ospravedlňujem,“ povedal. Údajne mu nenapadlo, že by zhromaždenie s narodeninovou tortou preňho tesne pred dôležitým rokovaním o ďalšom postupe proti ochoreniu COVID-19 mohol niekto považoval za párty.

 

Prečítajte si tiež: Boris Johnson dostal zákaz vstupu do Ruska. A nie je sám

 

Predseda britskej vlády minulý týždeň dostal v súvislosti s účasťou na večierku v júni 2020 vo svojom úrade na Downing Street pokutu vo výške 50 libier. Stal sa tak prvým britským premiérom, o ktorom sa zistilo, že porušil zákon počas funkčného obdobia. Johnson označil túto aféru za „malý prešľap“ a odmietol výzvy opozície, aby podal demisiu.

 

img

 

Vyšetrovanie kauzy dovedna 12 večierkov z rokov 2020 a 2021 stále pokračuje, polícia dosiaľ v tejto súvislosti udelila už viac ako 50 pokút.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies