Boris Johnson sa lúčil v parlamente: „Hasta la vista, baby“

NETKY.SK • 20 Júl 2022, 15:12 • 2 min
Boris Johnson sa lúčil v parlamente: „Hasta la vista, baby“

LONDÝN – Britský premiér Boris Johnson v stredu absolvoval svoju poslednú hodinu otázok a odpovedí v parlamente.

slovakia

left justify in out

Rozlúčil sa slovami: „Hasta la vista, baby.“ Jeho spolustraníci ho odprevadili potleskom postojačky. Informuje o tom TASR podľa správ agentúry Reuters a televízie Sky News. Johnsonova predchodkyňa a v súčasnosti poslankyňa Theresa Mayová najprv ostala počas potlesku sedieť. „Napokon vstala s nahnevaným výrazom v tvári a veľmi zreteľne odmietla pridať sa k aplauzu,“ uviedla Sky News.

 

      

Johnson vo svojom prejave zdôraznil, že jeho kabinet previedol krajinu pandémiou a „pomáha zachraňovať inú krajinu od barbarstva“. Svojmu nástupcovi dal niekoľko rád. „Po prvé, ostaňte s Američanmi, stojte pri Ukrajincoch a zasadzujte sa všade za slobodu a demokraciu,“ povedal Johnson. Odporučil aj zníženie daní a dereguláciu podnikateľského prostredia.

 

img

      

V stredu popoludní sa začalo posledné kolo hlasovania medzi konzervatívnymi poslancami parlamentu, z ktorého vyjdú fináloví dvaja kandidáti na post šéfa strany. O ňom bude rozhodovať členská základňa. Do stredajšieho kola postúpil v utorok s najvyšším počtom hlasov bývalý minister financií Rishi Sunak, ktorého podporilo 118 zákonodarcov Konzervatívnej strany. Štátna tajomníčka na ministerstve medzinárodného obchodu Penny Mordauntová v utorkovom kole získala 92 hlasov a šéfku britského rezortu diplomacie Liz Trussovú podporili 86 poslanci.

 

      

Konzervatívni poslanci začali sériu hlasovaní o novom lídrovi minulý týždeň. O túto funkciu sa oficiálne uchádzalo osem kandidátov. Súčasný predseda strany a zároveň premiér Johnson začiatkom júla oznámil, že z oboch funkcií odstupuje. Jeho nástupca by mal byť známy najneskôr do 5. septembra.

 

Možno vás zaujme: EÚ zaobstarala pre svojich členov ďalšie vakcíny proti opičím kiahňamtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies