Bono napísal pieseň o koronavíruse, inšpiroval sa Talianmi

NETKY.SK • 20 Marec 2020, 14:27 • 2 min
Bono napísal pieseň o koronavíruse, inšpiroval sa Talianmi

Frontman svetoznámej hudobnej skupiny U2 skomponoval od roku 2017 svoju prvú novú pieseň. Nechal sa inšpirovať Talianmi, ktorí počas karantény vyšli na balkóny a začali spievať.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Nová pieseň nesie podtitul "Let Your Love Be Known" (Daj vedieť o svojej láske). Na svojom instagramovom účte sa vyjadril, že pieseň je venovaná Talianom, Írom, komukoľvek, kto sa v Deň osláv svätého Patrika (17. marca) cíti obmedzený, no aj napriek tomu naďalej spieva. Bono ju taktiež venoval tým, ktorí sa starajú v tejto ťažkej zložitej situácii o obyvateľov a zabraňujú tak šíreniu koronavírusu. Sú nimi zdravotné sestry, opatrovatelia, policajti, jednoducho "všetci v prvej línii," vyjadril sa.

 

img

 

Pieseň napísal zrejme doma v Dubline. Len hodinu po tom, ako ju celú skomponoval, uverejnil toto video aj s gitarou na sociálnej sieti.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa U2 Official (@u2),

 

Text piesne popisuje človeka, ktorý kráča opusteným Dublinom a hovorí o negatívach, ktoré so sebou šíri koronavírus, izolácia a strach. Spomína sa tu však aj pasáž, ktorou sa nechal inšpirovať od Talianov spievajúcich na balkónoch. Opisuje tam, že spojiť sa s ľuďmi sa dá aj prostredníctvom spevu, najmä v takejto situácii, keď je vyhlásená karanténa a neodporúča sa ani podať ruku na pozdrav. "Nikdy nebudeš sám pokiaľ neprestaneš spievať," znie jeden úryvok z novej piesne.

 

 

Oslavy Dňa svätého Patrika boli na celom svete z dôvodu šírenia koronavírusu zrušené. Bono sa preto snažil aspoň takýmto spôsobom ľudí spojiť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies