Boj o termín na očkovanie bude pokračovať minimálne do stredy! NCZI odkladá spustenie tzv. čakárne

NETKY.SK • 15 Marec 2021, 15:41 • 2 min
Boj o termín na očkovanie bude pokračovať minimálne do stredy! NCZI odkladá spustenie tzv. čakárne

BRATISLAVA - Čakáreň na očkovanie sa spustí najneskôr v stredu. Predpokladá to riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Róbert Suja.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Čakáreň mala byť pôvodne spustená v pondelok (15. marca). Ako však Suja uviedol, vzhľadom na aktuálnu značnú obsadenosť termínov na očkovanie nebolo úplne nevyhnutné spustiť čakáreň ešte v pondelok. Tento čas chce preto NCZI využiť na to, aby pretestovalo funkčné vlastnosti a bezpečnosť.

 

Čakáreň má zjednodušiť registráciu
Ako na pondelňajšom stretnutí s novinármi uviedli odborníci, hlavným princípom nového systému je, že rýchlosť pri registrovaní už nebude zohrávať žiadnu rolu.

 

Súvisiaci článok: V dnešných večerných hodinách sa otvoria kraje podľa pozície na očkovanie seniorov

 

Záujemcovia o očkovanie sa prihlásia do čakárne, zvoliť si budú môcť aj vakcinačné miesta, na ktoré sú ochotní cestovať. Následne, keď sa uvoľnia vakcíny alebo príde nová dodávka, ľuďom priradia termíny podľa veku.

 

„Technika rýchlych prstov určite končí. Verím, že smerujeme alebo už sme na začiatku veľmi spravodlivého systému vakcinácie,“ uviedol riaditeľ NCZI Suja.

 

Kolaps systému nehrozí

Čakáreň sa podľa neho odlišuje aj v technickej časti, kapacita bude na úrovni 750-tisíc prihlásení za hodinu. Nový systém by už teda skolabovať nemal.

 

Mohlo by vás zaujímať: Dobré správy pre Slovensko! Najhoršie máme za sebou, v druhej vlne sme však obetovali "svojich starkých"

„Základným princípom a cieľom systému je, aby prestala súťaž v klikaní. Po novom totiž nebude mať zmysel snažiť sa registrovať čo najskôr, vždy bude rozhodovať vek,“ doplnil poradca ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej Ján Hargaš.

 

Ako dodal, cieľom je, aby spustenie nového systému bolo čo najplynulejšie a bez kritických zlyhaní ako pri poslednej stránke.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies