Bodku za lyžiarskou sezónou v Jasnej a vo Vysokých Tatrách dajú tento víkend

NETKY.SK • 5 Máj 2023, 08:35 • 2 min
Bodku za lyžiarskou sezónou v Jasnej a vo Vysokých Tatrách dajú tento víkend

DEMÄNOVSKÁ DOLINA/VYSOKÉ TATRY - Nadchádzajúci predĺžený víkend dá bodku za lyžiarskou sezónou 2022/2023 v Jasnej a vo Vysokých Tatrách. Informoval o tom Marián Galajda zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR), ktorá je prevádzkovateľom tamojších lyžiarskych stredísk.

slovakia

left justify in out

V Jasnej sa bude lyžovať na Liptove aj na Horehroní, v úsekoch Chopok - Priehyba a Chopok - Kosodrevina, kde je na zjazdovkách v priemere ešte pol metra snehu. "V prevádzke budú v sobotu, nedeľu a pondelok (6. - 8. 5.) kabínkové lanovky v úsekoch Biela púť - Priehyba a Priehyba - Chopok. Na južnej strane lanovky Krupová - Kosodrevina a Kosodrevina - Chopok," priblížil Galajda. Dodal, že po víkende budú lanovky v Jasnej v prevádzke iba počas víkendov.

 

V Lomnickom sedle vo Vysokých Tatrách je na zjazdovke ešte meter a pol snehu. Počas predĺženého víkendu budú lanovky v prevádzke v úsekoch Tatranská Lomnica - Štart, Štart - Skalnaté Pleso a do Lomnického sedla. Pre peších návštevníkov bude v prevádzke aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a Solisko Expres na Štrbskom Plese. "Počas Tatranskej májovky si môžu návštevníci okrem jarnej lyžovačky, výletov lanovkami či ochutnávky tatranskej gastronómie vyskúšať aj jazdu na horských kárach na trojkilometrovej trati z medzistanice Štart do Tatranskej Lomnice," uviedol Galajda.

 

Po predĺženom víkende budú lanovky v Tatranskej Lomnici v jarnej údržbe od 9. do 19. mája. Na Štrbskom Plese bude lanovka Solisko Expres v prevádzke počas víkendov. Pozemná lanovka na Hrebienok bude naďalej v dennej prevádzke. V Jasnej sa lyžiarska sezóna začala 3. decembra 2022, na Štrbskom Plese 10. decembra a 17. decembra v Tatranskej Lomnici.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies