Bob Dylan vydá album Shadows In The Night začiatkom februára

NETKY.SK • 10 December 2014, 16:16 • 2 min
Bob Dylan vydá album Shadows In The Night začiatkom februára

USA - Americký hudobník Bob Dylan vydá očakávaný album Shadows In The Night 2. februára. Novinka ponúkne desať coververzií známych piesní vrátane skladby Full Moon And Empty Arms, ktorú 73-ročný interpret predstavil v máji. O produkciu 36. Dylanovej štúdiovky sa postaral Jack Frost.

slovakia

left justify in out

"Dlho som chcel urobiť niečo také, ale nikdy som nemal odvahu pristúpiť k aranžmánom pozostávajúcich z 30 nástrojov a napasovať ich pre päťčlennú kapelu," povedal o albume Dylan. "To bol kľúč k týmto výkonom. Poznali sme tie songy mimoriadne dobre. Všetko sme nahrávali naživo, na jeden alebo dva pokusy. Žiadne úpravy pri mixe. Žiadne slúchadlá. Žiadne nahrávanie samostatne, a zväčša mix tak ako sme to nahrali," dodal. 

 

Bob Dylan, vlastným menom Robert Allen Zimmerman, sa narodil 24. mája 1941 v meste Duluth v štáte Minnesota. Prvú kapelu založil už na strednej škole. V roku 1962 vydal debutový eponymný album, pričom v súčasnosti má na konte 35 štúdiových nahrávok. Zatiaľ posledná s názvom Tempest vyšla predvlani v septembri. Okrem toho vydal šesťdiskovú kompiláciu The Basement Tapes Complete: The Bootleg Series Vol. 11, ktorá obsahuje 138 skladieb nahraných v roku 1967. Medzi Dylanove najznámejšie piesne patria napríklad Blowin' In The Wind, The Times They Are A-Changin’, Subterranean Homesick Blues, Tangled Up In Blue, Knockin' On Heaven's Door či Just Like A Woman. V roku 1988 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, o tri roky neskôr si prevzal Grammy za celoživotný prínos. V roku 2008 dostal Pulitzerovu cenu. Svojho jediného Oscara a jediný Zlatý glóbus dostal za pieseň Things Have Changed z filmu Skvelí chlapci (2000). Magazín Rolling Stone zaradil jeho hit Like A Rolling Stone na prvé miesto rebríčka 500 najlepších skladieb všetkých čias. Hudobník sa v júni predstavil v košickej Steel aréne. 

 

Informácie pochádzajú od hudobného vydavateľstva Sony Music, z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA. 


Tracklist albumu Bob Dylan - Shadows In The Night: 
01 I'm A Fool To Want You 
02 The Night We Called It A Day 
03 Stay With Me 
04 Autumn Leaves 
05 Why Try To Change Me Now 
06 Some Enchanted Evening 
07 Full Moon And Empty Arms 
08 Where Are You? 
09 What'll I Do 
10 That Lucky Old Suntwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies