Blíži sa humanitárna katastrofa, Stredoafrická republika hladuje

NETKY.SK • 2 Február 2021, 12:39 • 2 min
Blíži sa humanitárna katastrofa, Stredoafrická republika hladuje

V Stredoafrickej republike dochádza k násilnostiam, ktoré blokujú humanitárne dodávky a 2,3 milióna osôb potrebuje jedlo.

slovakia

left justify in out

Stredoafrická republika postihnutá násilím čelí čoraz väčšej humanitárnej katastrofe. Ako v pondelok uviedla Organizácia Spojených národov, pod tento stav sa podpísalo blokovanie humanitárnych dodávok na hlavnej zásobovacej trase z Kamerunu a prudko stúpajúce ceny základných potravín.

 

img


Hovorca OSN Stéphane Dujarric poznamenal, že odhadom až 2,3 milióna osôb potrebuje jedlo, pričom mnoho ľudí je závažne podvyživených.

 

img

OSN v piatok informovala, že v priebehu necelých dvoch mesiacov utieklo zo svojich domovov asi 200-tisíc ľudí a toto číslo stále narastá. Najčastejšie sa obyvatelia Stredoafrickej republiky uchyľujú do Konga, Kamerunu, Čadu a Konžskej demokratickej republiky.

 

img

Posledné násilnosti vypukli po tom, ako ústavný súd v decembri zamietol bývalému prezidentovi Stredoafrickej republiky Francoisovi Bozizemu kandidatúru na prezidenta. Faustin Archange Touadera získal v decembrovom hlasovaní 53 % hlasov a zabezpečil si tak druhé funkčné obdobie. Naďalej však čelí odporu Bozizeho spojencov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies