Blattera s Platinim vraj vypočuje etická komisia o dva týždne

NETKY.SK • 4 December 2015, 15:24 • 2 min
Blattera s Platinim vraj vypočuje etická komisia o dva týždne

slovakia

left justify in out

ŽENEVA - V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov si súdna komora etickej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) predvolá suspendovaných funkcionárov Seppa Blattera a Michela Platiniho. Podľa zdroja agentúry AP sa pojednávanie uskutoční 16. - 18. decembra v zürišskom sídle organizácie.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Krátko nato by mali zverejniť verdikty. Prezidenti FIFA Blatter a Európskej futbalovej únie (UEFA) Platini by mali pred komoru vedenú nemeckým sudcom Hansom-Joachimom Eckertom predstúpiť osobitne.

 

Švajčiar a Francúz majú zastavený výkon činnosti pre nezrovnalosti ohľadom 2 miliónov švajčiarskych frankov, ktoré Platini zinkasoval od FIFA v roku 2011 ako dodatok za služby poradcu Blatterovi, ale zmluva o nich neexistuje. Etická komisia ich suspendovala na 90 dní. Žalujúca strana vraj žiada doživotný trest pre šéfa UEFA, ktorému by sa tým definitívne rozplynula šanca na obsadenie postu prezidenta FIFA. Platini naďalej tvrdí, že je nevinný a na platbe bol s Blatterom ústne dohodnutý.



Autor: Redakcia Netky



Netky
Letné prázdniny o
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND
logo
Copyright © 2025 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies