Blaha: Situácia sa upokojí, vláda nemá alternatívu

NETKY.SK • 1 Január 2017, 12:11 • 2 min
Blaha: Situácia sa upokojí, vláda nemá alternatívu

BRATISLAVA - V roku 2017 sa podľa predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) situácia na Slovensku upokojí.

slovakia

left justify in out

Ako povedal pre agentúru SITA, voľby aj predsedníctvo v EÚ je za nami, opozícia je "absolútne vykastrovaná", niet inej alternatívy ako pokračovanie sociálnodemokratického programu pre Slovensko. „Budeme sa koncentrovať na sociálne otázky a pomoc pracujúcim ľuďom,“ vyhlásil Blaha.


Vo svete však môže podľa Blahu dôjsť k vážnym otrasom: budú voľby vo Francúzsku, Nemecku, Holandsku a možno aj v Taliansku, a všade má našliapnuté krajná pravica. Upozornil tiež, že konflikty v Sýrii a na Ukrajine pokračujú. „Migračné vlny budú ďalej prichádzať a Európa je stále pod tlakom,“ konštatoval.


V roku 2017 Blaha očakáva, že sa začne veľký pád hegemonického geopolitického postavenia USA pod taktovkou neskúseného Donalda Trumpa a vo svete sa postupne obnoví režim rovnováhy viacerých mocností vrátane Ruska či Číny. „Úplne sa rozloží neoliberálny model kapitalizmu stojaci na liberalizácii a deregulácii, vrátime sa k hľadaniu sociálnejších alternatív. A budeme sa modliť, aby poloblázni v politike nešírili zlobu, vojny a nenávisť, lebo potom túto generáciu nič nezachráni,“ vyhlásil.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies