Bezdomovec prepadol dôchodkyňu na toalete v nemocnici

NETKY.SK • 20 September 2011, 17:03 • 2 min
Bezdomovec prepadol dôchodkyňu na toalete v nemocnici

Bezdomovec prepadol dôchodkyňu na toalete v nemocnici

slovakia

left justify in out

img

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu lúpeže 37-ročného muža z Košíc, v súčasnej dobe bez miesta trvalého bydliska. Obvinený v piatok (16.9.) o 11.30 h. v priestoroch banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice lúpežne prepadol 70-ročnú ženu zo Seliec v okrese Banská Bystrica. TASR informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.
Krádežou retiazky a príveskov poškodenej vznikla škoda odhadnutá na 400 eur, zranenia, ktoré utrpela, si nevyžiadali práceneschopnosť. Obvinený je v policajnej cele a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Obvinený bol už v minulosti šesťkrát odsúdený prevažne za násilnú a majetkovú trestnú činnosť. Tohto skutku sa taktiež dopustil v podmienke. Za tento zločin, keďže ho spáchal na chránenej osobe, môže byť potrestaný odňatím slobody na sedem až 12 rokov.
Faltániová priblížila, že obvinený na prvom poschodí v priestoroch toaliet pre pacientov násilne otvoril dvere do kabínky, ktoré v tom čase poškodená držala, chytil ju za blúzku a snažil sa jej strhnúť z krku dve zlaté retiazky. Po treťom trhnutí sa mu to aj podarilo. Keď sa poškodená bránila a volala o pomoc, povedal jej, aby nekričala, lebo ju zabije. Následne ju strhol na zem, kde ju prehľadal, či nemá peniaze a z miesta odišiel.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies