Belgická LVD investovala v Tornali ďalších 9 miliónov eur

NETKY.SK • 14 Október 2011, 19:35 • 2 min
Belgická LVD investovala v Tornali ďalších 9 miliónov eur

Belgická LVD investovala v Tornali ďalších 9 miliónov eur

slovakia

left justify in out

img

Belgická spoločnosť LVD otvorila dnes ďalší výrobný podnik v Tornali. Podľa informácií riaditeľa nového závodu Alexandra Szasziho kľúčovým dôvodom spoločnosti pre rozšírenie investície na Slovensku bola dostupnosť vysokokvalifikovaných pracovníkov. Pre región to znamená aspoň čiastočné zníženie nezamestnanosti.
Investíciu v meste s vyše 20-% nezamestnanosťou privítala aj jeho primátorka Anna Szegödiová. "Som veľmi rada, že belgickí podnikatelia investujú opäť u nás. Keďže jeden závod tu už majú, svedčí to aj o ich spokojnosti s prostredím v regióne. Potešilo ma najmä to, že sami deklarovali chuť zostať pôsobiť u nás ešte veľmi dlho. Nepatria k firmám, ktoré po odčerpaní štátnej podpory odchádzajú do iných krajín," povedala primátorka. V novom závode nájde prácu 250 ľudí. "Používame tu skutočne špičkové stroje, ktoré vieme veľmi flexibilne používať. Celkom sme do vybavenia a personálu investovali 9 miliónov eur. Závod S3 sa tak stane kľúčovým strategickým článkom výrobnej skupiny LVD group," doplnil Alexandre Szaszi.
Nový strojársky závod v Tornali ešte nie je v plnej prevádzke. V najbližších dňoch namontujú chýbajúce stroje a zaškolia nových zamestnancov. Závod na spracovanie plechov zaberá plochu 5700 m2. Dopĺňa predchádzajúcu linku a rozširuje kapacitu na výrobu laserových rezacích systémov, ohraňovacích lisov a tabuľových nožníc.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies