Austrália bojuje s inváziou myší! Hlodavce likvidujú všetko, čo im príde pod zuby

NETKY.SK • 22 Jún 2021, 14:13 • 2 min
Austrália bojuje s inváziou myší! Hlodavce likvidujú všetko, čo im príde pod zuby

CANBERRA - Invázia myší, ktoré spustošili rozsiahle oblasti východnej Austrálie, si vynútila evakuáciu väzenia.

slovakia

left justify in out

Asi 200 zamestnancov a 420 odsúdených z nápravného zariadenia vo Wellingtone v štáte Nový Južný Wales museli dočasne premiestniť do iných väzníc v regióne. Vrátia sa približne o desať dní, keď vo wellingtonskom väzení ukončia deratizačné práce, upratovanie a potrebné opravy.

 

img

 


Milióny myší už celé mesiace spôsobujú problémy v úrodnej oblasti najľudnatejšieho austrálskeho štátu. Požierajú vypestované plodiny či stohy sena, no napádajú aj domy, prevádzky, školy, nemocnice a väznice.

Medzi najčastejšie sťažnosti občanov patria aj nepríjemný zápach myšacieho moču či rozkladajúcich sa tiel uhynutých hlodavcov. Niektorí ľudia dokonca nahlásili, že ich myši uhryzli v posteli počas spánku.

 

 

Mŕtve myši a ich exkrementy v odkvapoch striech navyše znečisťujú vodné nádrže poľnohospodárov a spôsobujú choroby.

Takéto invázie sa zvyčajne vyskytujú, keď po niekoľkých rokoch sucha nasleduje rok bohatý na dážď. Súčasná invázia je najhoršia, akú si mnohí ľudia v niektorých oblastiach pamätajú.
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies