Andreja Babiša obžalovali v kauze Čapí hnízdo

NETKY.SK • 21 Marec 2022, 13:38 • 2 min
Andreja Babiša obžalovali v kauze Čapí hnízdo

PRAHA – Štátny zástupca Jaroslav Šaroch podal žalobu na bývalého českého premiéra Andreja Babiša (ANO). Spolu s ním v kauze Čapí hnízdo obžaloval aj jeho bývalú poradkyňu Janu Nagyovú. Informovala o tom v pondelok televízia ČT24.

slovakia

left justify in out

Správu pre český Deník N potvrdila prokuratúra. Prípadom sa bude zaoberať Mestský súd v Prahe. Babiš sa podľa obžaloby dopustil dotačného podvodu a poškodenia finančných záujmov Európskej únie. Český expremiér vinu dlhodobo odmieta. Celú kauzu označuje ako vykonštruovaný a účelový pokus, ktorý má za cieľ ukončiť jeho pôsobenie v politike. Dotačný prípad Čapí hnízdo pokračuje už tretie volebné obdobie.

 

 

Českí poslanci 3. marca vydali poslanca Babiša na trestné stíhanie. Expremiér pred rokovaním Snemovne povedal, že sa po vecnej stránke tomuto kroku nebráni, ale trval na tom, že stíhanie je účelové. Babiš bol v tejto kauze stíhaný už skôr, ale nová Snemovňa, ktorá vzišla z volieb, musela rozhodnúť znova, pretože Babiš získal s novým mandátom poslaneckú imunitu.

 

 

Farma Čapí hnízdo je rekreačný areál s konferenčným centrom v okrese Benešov v Stredočeskom kraji. V roku 2008 získal projekt dotáciu 50 miliónov českých korún (1,94 milióna eur) z európskych fondov na podporu malých a stredných podnikov. Pred získaním európskej dotácie a po uplynutí času, keď mala spoločnosť v súlade s dotačnými podmienkami udržiavať projekt v chode, patrila farma pod Babišov agropotravinársky holding Agrofert. Ten by však na dotáciu pre malé a stredné podniky nárok nemal.

 

Možno vás zaujme: Bývalý taliansky premiér Berlusconi sa tajne oženiltwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies