Americká vláda viac nebude platiť vzdelávanie detí prisťahovalcov

NETKY.SK • 6 Jún 2019, 10:13 • 2 min
Americká vláda viac nebude platiť vzdelávanie detí prisťahovalcov

PHOENIX - Imigranti v USA to budú mať opäť o čosi ťažšie, vláda totiž zastavila finančné dotácie na kurzy angličtiny a právne služby v zariadeniach, ktoré zadržiavajú ich deti.

slovakia

left justify in out

Zdôvodnila to tým, že v čase, keď na hranice prichádzajú rekordné počty detí bez sprievodu, sú rozpočtové škrty potrebné.

 

img

 

Úrad Spojených štátov pre zdravotníctvo a služby ľuďom (HHS) minulý týždeň tieto centrá upozornil, že im už nebude hradiť mzdy pre učiteľov či ďalšie náklady ako právne služby alebo rekreačné vybavenie.

 

Tento krok sa javí ako porušenie právnej dohody známej ako dohoda Flores, ktorá vyžaduje, aby vláda zabezpečovala vzdelávanie a rekreačné aktivity deťom prisťahovalcov, ktoré má vo svojej starostlivosti. HHS však uviedol, že na tieto služby už nemá finančné prostriedky, keďže sa zaoberá rastúcim počtom detí prichádzajúcich do USA, najmä zo Strednej Ameriky.

 

Teraz je na rôznych neziskových a súkromných organizáciách prevádzkujúcich zariadenia pre deti, aby pokryli mzdy učiteľov, zásoby, právne služby a dokonca aj rekreačné aktivity a vybavenie - ak môžu alebo sa rozhodnú.

 

img

 

Americká vláda oznámila, že v súčasnosti má v starostlivosti 13.200 detí, pričom do USA prichádzajú stále ďalšie. Pohraničné hliadky v stredu uviedli, že len v máji prekročilo hranice bez sprievodu rodiča 11.500 detí. Tie po kontrole následne premiestňujú do centier HHS. Zmluvy úradu HHS s neziskovými a súkromnými organizáciami zabezpečujú pre ne starostlivosť a bývanie.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies