Americká armáda sa priznala k útoku v Sýrii, desiatky mŕtvych v mešite odmieta

NETKY.SK • 17 Marec 2017, 12:58 • 2 min
Americká armáda sa priznala k útoku v Sýrii, desiatky mŕtvych v mešite odmieta

WASHINGTON - Velenie americkej armády v noci nadnes priznalo, že vo štvrtok podniklo nálet na severe Sýrie, ktorého terčom bola teroristická sieť al-Káida.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Americké velenie však súčasne odmietlo, že by v severosýrskej provincii Aleppo zámerne útočilo na mešitu, kde podľa mimovládnych organizácií pri nálete neidentifikovaných lietadiel zahynulo 42 ľudí.

 

VIDEO Neznáme lietadlá bombardovali mešitu neďaleko Aleppa: Zahynulo 42 civilistov

 

"Nemierili sme na mešitu. Budova, na ktorú sme sa zamerali, bola miestom stretnutí (al-Káidy) a nachádza sa 15 metrov od mešity a tá stále stojí," uviedol plukovník John J. Thomas, ktorý je hovorcom velenia amerických jednotiek na Blízkom východe (CENTCOM). Thomas dodal, že americká armáda prešetrí podozrenia, podľa ktorých pri nálete došlo k civilným obetiam.

Podľa komuniké CENTCOM, ktoré bolo vydané pred Thomasovým vyhlásením, "americké sily podnikli 16. marca v provincii Idlib nálet na miesto zhromažďovania al-Káidy v Sýrii, pričom zlikvidovali viacerých teroristov".

 

Hovorca CENTCOM následne uviedol, že lokalizácia náletu nie je vyjasnená. Dodal však, že šlo o rovnaký nálet, ako ten, pri ktorom bola zasiahnutá mešita v dedine Džína v provincii Aleppo.

Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) bolo pri tomto nálete zabitých najmenej 42 ľudí, pričom väčšinu tvorili civilisti. Ďalších asi sto osôb bolo zranených. Dedinu Džína ovládajú sýrski povstalci. Podľa záberov nasnímaných na mieste a zverejnených sýrskymi protivládnymi povstalcami je budova úplne zničená.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies