Alkohol proti nákaze nepomáha, upozorňuje WHO

NETKY.SK • 14 Apríl 2020, 21:27 • 2 min
Alkohol proti nákaze nepomáha, upozorňuje WHO

BERLÍN - Počas pandémie koronavírusu sa svetom šíria mnohé "špeciálne" teórie o jeho pôvode či vhodnom spôsobe boja proti nemu.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Americké krajne pravicové a konšpiračné médiá napríklad už niekoľko týždňov propagujú teóriu, podľa ktorej sa koronavírus šíri pomocou mobilných 5G sietí a ide o komplot svetových vlád proti svojim občanom.

 

Nemenej pozoruhodnou je aj teória, podľa ktorej je pomoc proti nákaze koronavírusom a ochoreniu COVID-19 úplne jednoduchá - stačí piť veľa alkoholu, ideálne tvrdého, a ten už nákazu "vypáli".

 


Na túto fámu už musela zareagovať aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá k nej v utorok vydala oficiálne vyhlásenie a v ňom konštatuje, že je to čistý výmysel.

 

"Strach a dezinformácie vyprodukovali nebezpečný mýtus, že konzumácia tvrdého alkoholu môže zabiť COVID-19. Lenže nemôže," uvádza sa vo vyhlásení WHO.

Organizácia naopak upozorňuje, že veľké nebezpečenstvo predstavuje práveže nadmerné pitie alkoholu, a predovšetkým tvrdého. Alkohol si len v Európe každoročne vyžiada približne milión obetí, uvádza WHO.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies