Aktuálne čísla na Slovensku v súvislosti s koronavírusom

NETKY.SK • 29.04 • Čítanie 2 min

BRATISLAVA - Počas utorka (28. 4.) pribudlo na Slovensku sedem prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko eviduje 1391 prípadov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na sociálnej sieti.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Nakazení a vyliečení 

Vykonaných bolo doposiaľ celkovo 81 338 testov, len počas utorka sa ich spravilo 5472. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 484 ľudí, z toho za utorok zaznamenali 61 takýchto prípadov.

 

img

 

Hospitalizovaných je 180 osôb, z toho v 53 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je osem pacientov a na pľúcnej ventilácii nie je žiaden pacient.

 

Ešte si počkáme 

Niektorým ochoreniam, medzi ktoré patrí aj COVID-19, môžeme efektívne predchádzať len očkovaním. V súčasnosti vidíme, aké sú následky absencie potrebnej vakcíny. Aj keď vedci z celého sveta pracujú na jej vývoji, potrvá aspoň 12-18 mesiacov, kým bude dostupná pre pacientov v Európskej únii vrátane Slovenska.

 

img


Na mnohé iné ochorenia však máme dostupné vakcíny, vďaka ktorým chránime svoje zdravie aj zdravie iných.

Pri príležitosti Európskeho imunizačného týždňa (20.- 26.4.2020) bol spustený portál o očkovaní, na ktorom nájdete spoľahlivé a dôveryhodné informácie. Portál je dostupný vo všetkých jazykoch EÚ a postupne doňho bude pribúdať viac informácií.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona