Ako postupovať v prípade stratených alebo odcudzených dokladov

NETKY.SK • 14 Júl 2022, 08:11 • 2 min
Ako postupovať v prípade stratených alebo odcudzených dokladov

BRATISLAVA – Cestovné doklady, nahlásené na polícii ako odcudzené alebo stratené, sa po prípadnom nájdení v žiadnom prípade nemôžu ďalej používať.

slovakia

left justify in out

 

Odcudzenie alebo stratu dokladov treba nahlásiť na polícii čo najskôr. Občania tak musia urobiť osobne, a to na niektorom z oddelení dokladov okresného riaditeľstva Policajného zboru alebo ktoromkoľvek policajnom útvare. V prípade krádeže alebo straty cestovných dokladov v zahraničí sa treba obrátiť na zastupiteľský úrad SR.

 

img

 

Znovu nájdený cestovný pas alebo občiansky preukaz treba odovzdať na oddelení dokladov okresného riaditeľstva Policajného zboru. TASR o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

 

img

      

„Môže sa totiž stať, že ak sa pri kontrole občan preukáže cestovnými dokladmi, ktoré sú evidované v databáze stratených a odcudzených dokladov, môže byť podozrivý zo zneužitia týchto dokladov, pričom vstup na územie iných krajín mu nebude umožnený, alebo si môže spôsobiť ďalšie nepríjemnosti, náklady a stratu času,“ vysvetlila hovorkyňa.
      

 

Možno vás zaujme: Proces v kauze Gorila pokračuje prehrávaním zvukových záznamovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies