Ako bude fungovať štát budúci rok, vláda dnes prerokuje rozpočet

NETKY.SK • 10 Október 2012, 08:36 • 2 min
Ako bude fungovať štát budúci rok, vláda dnes prerokuje rozpočet

Ako bude fungovať štát budúci rok, vláda dnes prerokuje rozpočet - Politika Plánované výdavky v sume 17,24 miliardy eur sú rovnako vyššie ako pred dvoma mesiacmi, a to o 320 miliónov eur. Štát by mal podľa návrhu rozpočtu, o ktorom bude dnes rokovať vláda

slovakia

left justify in out

img

Plánované výdavky v sume 17,24 miliardy eur sú rovnako vyššie ako pred dvoma mesiacmi, a to o 320 miliónov eur.

Štát by mal podľa návrhu rozpočtu, o ktorom bude dnes rokovať vláda, hospodáriť s deficitom 3,06 miliardy eur. Príjmy by mali dosiahnuť 14,18 miliardy eur, čo je oproti prvému návrhu z augusta viac o 580 miliónov eur. Plánované výdavky v sume 17,24 miliardy eur sú rovnako vyššie ako pred dvoma mesiacmi, a to o 320 miliónov eur.

Rozpočet verejnej správy na nasledujúce roky je zostavený tak, aby v budúcom roku dosiahol deficit 2,9 % hrubého domáceho produktu (HDP), v roku 2014 na úrovni 2,4 % a v roku 2015 vo výške 1,9 % HDP. Verejný dlh by mal z tohtoročných 52,2 % HDP postupne vzrásť na 56 % v roku 2015.

Minimálna mzda by sa mala v budúcom roku zvýšiť o 3,2 % na 337,70 eura. Vyplýva to z návrhu ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), ktorý predkladá na dnešnú schôdzu kabinetu. Sociálni partneri sa opakovane nedokázali dohodnúť na úprave minimálneho platu v slovenskej ekonomike. Kým predstavitelia zamestnávateľov navrhovali nezvyšovanie minimálnej mzdy, Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) presadzovalo rast o 2,2 % a odborári chceli vyšší nárast, no nakoniec sa stotožnili s návrhom ministerstva.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies