Akadémia filmových umení zakázala Willovi Smithovi účasť na Oscaroch na 10 rokov

NETKY.SK • 9 Apríl 2022, 13:00 • 2 min
Akadémia filmových umení zakázala Willovi Smithovi účasť na Oscaroch na 10 rokov

LOS ANGELES – Akadémia filmových umení a vied (AMPAS) zakázala americkému hercovi Willovi Smithovi na nasledovných desať rokov účasť na odovzdávaní Oscarov a všetkých jej ďalších podujatiach. Dôvodom takéhoto kroku je facka, ktorú Smith počas nedávneho odovzdávania Oscarov vylepil komikovi a moderátorovi Chrisovi Rockovi za to, že žartoval o vzhľade jeho manželky. Informujú o tom agentúry AFP a AP.

slovakia

left justify in out

Správna rada AMPAS-u sa „rozhodla, že po dobu desiatich rokov počnúc 8. aprílom nebude mať pán Smith povolenú účasť – osobnú ani virtuálnu – na žiadnych podujatiach či programoch Akadémie,“ uviedli v spoločnom vyhlásení predseda AMPAS-u David Rubin a výkonná riaditeľka tejto inštitúcie Dawn Hudsonová. Akadémia zároveň informovala, že Smithovi neodoberie Oscara za najlepší mužský herecký výkon, ktorého získal za stvárnenie Richarda Williamsa, otca a trénera slávnych tenistiek Sereny a Venus Williamsových, vo filme Kráľ Richard.

 

img

 

K celému incidentu došlo po tom, ako Rock v moderátorskom vstupe na oscaroch prirovnal Smithovu manželku Jadu Pinkettovú-Smithovú k filmovej postave „G. I. Jane“, vojačke s vyholenou hlavou. Smithova manželka však trpí alopéciou, autoimunitnou chorobou spôsobujúcou vypadávanie vlasov. Informácia o jej zdravotnom stave síce na Oscaroch nezaznela, no Smitha žart pohoršil a priamo počas výstupu moderátora vyšiel na pódium, dal mu facku a odkázal, aby „si meno jeho ženy nebral do úst“, pričom pridal aj vulgarizmus.

 

K téme: VIDEO: Oscary sú rozdané. Will Smith sa postaral o poriadny rozruch!

 

img

 

Smith sa za svoje správanie Akadémii následne ospravedlnil ešte počas oscarového galavečera, a to počas ďakovnej reči, ktorú predniesol, keď získal zmieneného Oscara za najlepší mužský herecký výkon, k čomu došlo približne 40 minút po predmetnej facke. Samotnému Rockovi sa ospravedlnil až o deň neskôr. O niekoľko dní na to tiež informoval, že sa vzdal svojho členstva v Akadémii.

 

Možno vás zaujme: Ukrajina patrí do EÚ, uviedol Heger počas stretnutia so Zelenským
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies