Aká bola príčina výbuchu v Libavej? Jedna obeť a 9 zranených

NETKY.SK • 18 Jún 2024, 13:41 • 2 min
Aká bola príčina výbuchu v Libavej? Jedna obeť a 9 zranených

PRAHA - Vojenská polícia vyšetruje pondelkový výbuch munície vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá v súvislosti s dvomi trestnými činmi. Preveruje podozrenie z usmrtenia z nedbanlivosti a ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Potvrdila to hovorkyňa Vojenskej polície Kateřina Mlýnková.

slovakia

left justify in out

Pri explózii zahynul jeden vojak, ďalších deväť ľudí sa zranilo.
 
"Vojenská polícia začala vykonávať úkony trestného konania vo veci podozrenia zo spáchania zločinu usmrtenia z nedbalosti a prečinu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti neznámeho páchateľa. Vo veci Vojenská polícia vykonáva úkony trestného konania a zaisťuje informácie a podklady nevyhnutné na objasnenie trestného činu," dodala Mlýnková. Nechcela špecifikovať, aká munícia vybuchla, ani ako presne k nehode došlo.

Česká ministerka obrany Jana Černochová v pondelok poprela špekulácie, že by za výbuchom bola sabotáž zo strany cudzej moci alebo by to nejako súviselo s medzinárodnou situáciou. Prvotné vyšetrovanie podľa jej slov neukázalo žiadne takéto podozrenie.
 
K explózii došlo v pondelok dopoludnia počas plánovaného výcviku pyrotechnikov vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá neďaleko Olomouca. Pri výbuchu zahynul jeden vojak, zranilo sa ďalších osem vojakov a jeden občiansky zamestnanec. Žiaden zo zranených nie je v ohrození života.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: MO ČR / Vojenská polícia ČR, Foto: Českí vojaci / czdefence.cz
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies