Aj Vianoce sa dajú zvládnuť bez stresu

NETKY.SK • 10 December 2015, 10:31 • 2 min
Aj Vianoce sa dajú zvládnuť bez stresu

BRATISLAVA - Rok čo rok si každý pred vianočnými sviatkami hovorí, že sa nebude naháňať, všetko si vopred naplánuje a namiesto okázalých a zbytočných darov sa bude venovať rodine a oddychu. Aby sa tieto predsavzatia stali reálnymi, stačí málo, a síce naplánovať si čas i peniaze.

slovakia

left justify in out

Podľa odborníčky na financie Michaely Šoltész z Provident Financial je niekoľko faktorov, ktoré robia Vianoce stresovými, a to, že pri plánovaní financií sa ľudia často spoliehajú iba na decembrovú výplatu. Nakupujú darčeky na poslednú chvíľu, a tak sa často rozhodujú pod tlakom, kúpia zbytočnosti. V kútiku duše počítajú s odmenami k výplate, neraz sa však prerátajú a nabúrajú si tým svoje plány. Kalkulujú tiež s peniazmi, ktoré si možno nájdu pod stromčekom, a potom sú prekvapení, keď tomu tak nie je. Pritom na darčeky minuli viac, ako mali.

 

"Reálne zhodnoťte svoje možnosti a urobte si rozpočet do polovice januára. Počítajte so sviatkami – jedlo, darčeky, doprava, Silvester, nezabudnite na bežné výdavky na domácnosť. Ak rozmýšľate o nákupe na splátky či inom úvere, splátka v rozpočte nesmie chýbať. Spoločnosť, od ktorej si požičiate, vyberajte s rozumom. Licencia by mala byť zárukou bezpečných peňazí," radí Šoltész.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies