25 rokov po smrti Ceaušesca sa pri jeho hrobe zišlo 15 stúpencov

NETKY.SK • 25 December 2014, 13:37 • 2 min
25 rokov po smrti Ceaušesca sa pri jeho hrobe zišlo 15 stúpencov

BUKUREŠŤ - Rumuni, prežívajúci nostalgiu za komunistickou érou, sa aj dnes zhromaždili pri hrobe bývalého diktátora Nicolaea Ceaušesca a jeho manželky, ktorých súdili a popravili na Prvý sviatok vianočný pred 25 rokmi. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Niektorí Rumuni navštívili hrob komunistického exdiktátora na cintoríne Ghencea v Bukurešti v rámci výročnej tradície. Tento rok sa tam zhromaždilo 15 ľudí.
      

Novozvolený rumunský prezident Klaus Iohannis vyzval začiatkom tohto týždňa na vyšetrovanie zabitia viac než 1000 ľudí počas povstania, ktoré viedlo k zvrhnutiu Ceaušescuho režimu. Rumunsko odvtedy nastolilo demokratické a ekonomické reformy, doposiaľ však neviedlo riadne vyšetrovanie streľby do neozbrojených demonštrantov počas povstania, pretože si po roku 1989 moc v krajine udržali bývalí komunisti, píše AP.
      

Dvadsaťštyriročná Ceaušescuho vláda bola charakteristická nedostatkom potravín a elektriny, ako aj základných slobôd.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies