VÚB banka predala dlhopisy za pol miliardy eur

NETKY.SK • 24 Marec 2019, 14:00 • 2 min
VÚB banka predala dlhopisy za pol miliardy eur

BRATISLAVA - VÚB banka vydala syndikovanú emisiu krytých dlhopisov za 500 mil. eur. Dopyt investorov bol až na úrovni vyše 2,5 mld. eur. Záujem o dlhopisy prejavilo podľa vyjadrení banky vyše 160 investorov a ich zástupcov. Ako ďalej banka informovala, predaný objem dlhopisov si rozdelili investori z viacerých krajín.

slovakia

left justify in out

Vyše polovicu (52 %) majú Nemecko a Rakúsko, 14 % Škandinávia, po 8 % Benelux a Slovensko.

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR), ktorá pomáhala s vytvorením nových právnych predpisov, spustila zároveň rámec pre investície do slovenských krytých dlhopisov vo výške 385 mil. eur. "Je to veľký rámec a predstavuje veľký krok vo vývoji slovenského kapitálového trhu," povedala riaditeľka EBOR pre banky EÚ Lucyna Stańczak-Wuczyńska.

VÚB banka v roku 1997 ako prvá banka na Slovensku emitovala hypotekárne záložné listy, ktoré sú predchodcom súčasných krytých dlhopisov. A v roku 2017 banka vydala dlhopisy v hodnote 250 mil. eur. Teraz ponúkla a vypredala nový rekordný objem v hodnote 500 mil. eur.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies