Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Bývalý areál Dinoparku bratislavskej ZOO.
Bývalý areál Dinoparku bratislavskej ZOO.
29.07.2021 11:39 Domov
Zrušenie DinoParku v ZOO Bratislava nespôsobilo pokles návštevnosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.07.2021 11:39 Domov

Zrušenie DinoParku v ZOO Bratislava nespôsobilo pokles návštevnostiBRATISLAVA - ZOO Bratislava nesúhlasí s tým, že jej tržby v posledných mesiacoch poklesli z dôvodu zatvorenia DinoParku. Prevádzkovateľ atrakcie, spoločnosti West Media, to považuje za zavádzajúce a nepravdivé.


"Mrzí nás, že prevádzkovateľ bývalého DinoParku nereflektuje fakty a napriek našim snahám o korektné rokovania, ktoré odmietol, naďalej šíri zavádzajúce a nepravdivé informácie, najnovšie prostredníctvom otvoreného listu súčasnému riaditeľovi ZOO Bratislava," uvádza Diana Burgerová z komunikačného oddelenia ZOO Bratislava.

 

 

DinoPark zatvorili 29. mája, po tom, ako ZOO vypovedala zmluvu s prevádzkovateľom atrakcie, ktorá podľa nej vykazovala vážne právne nedostatky a bola pre ZOO nevýhodná. Mesto pripravuje proces výberu novej atrakcie.

Generálny riaditeľ spoločnosti West Media Jiří Machálek uviedol, že zatvorenie DinoParku prinieslo ZOO Bratislava významný pokles návštevnosti.

 

"Kým zoologické záhrady v Košiciach, Vyškove a v Plzni,  súčasťou ktorých sú aj fungujúce DinoParky, zaznamenali v júni 2021 v priemere 45-percentné zvýšenie návštev, ZOO Bratislava za to isté obdobie zaznamenala pokles o takmer 20 percent," uvádza Machálek v otvorenom liste poverenému riaditeľovi ZOO Bratislava Tomášovi Hulíkovi.

 

 

Podľa bratislavskej ZOO je toto porovnanie zavádzajúce a otvorený list s číslami nakladá účelovo. "V skutočnosti aj ďalšie z porovnaných ZOO zaznamenali tento rok pokles návštev oproti obdobiu pred koronakrízou nezávisle od toho, či u nich DinoPark zotrváva,“ myslia si zástupcovia ZOO Bratislava.

 

Počet návštev a vstupenky
Machálek podľa ZOO navyše uvádza nepresné čísla. "V prípade ZOO Bratislava napríklad za jún 2021 uvádza 22 469 platiacich návštev. Nepoznáme zdroj tohto čísla, skutočné číslo platiacich návštev je však 24 845," uviedla Burgerová, podľa ktorej Machálek tiež zamlčal fakt, že všetky porovnávané ZOO, okrem bratislavskej, ponúkajú aj samostatné vstupenky do ZOO bez návštevy DinoParku.

 

 

"ZOO Bratislava mala ako jediná vstup do ZOO, v ktorom bol zahrnutý aj vstup do DinoParku a jeho prevádzkovateľ automaticky dostával 30 percent z týchto vstupov," dodáva komunikačné oddelenie ZOO Bratislava.

 

"Nikto nepopiera, že výstava dinosaurov bola návštevnícky atraktívna, dokonca, že mohla prispievať aj k vyššej návštevnosti v ZOO. Rozhodne jej však nemôžeme prisúdiť všetku slávu," dodala Diana Burgerová na záver.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  Facebook, YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok