Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. dec. 2021Oto
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezident ČR Miloš Zeman
Prezident ČR Miloš Zeman
21.09.2019 09:27 Zahraničie
Zeman si dokazuje prevahu nad všetkými, domnievajú sa právnici
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.09.2019 09:27 Zahraničie

Zeman si dokazuje prevahu nad všetkými, domnievajú sa právniciPRAHA - Český prezident Miloš Zeman si vyjadrením o prípadnom udelení abolície premiérovi Andrejovi Babišovi (ANO) dokazuje moc nad ním, ale aj nad všetkými ostatnými občanmi Českej republiky. Tak komentovala v sobotu na českom spravodajskom serveri Novinky.cz Zemanov štvrtkový výrok bývalá senátorka a niekdajšia podpredsedníčka českého ústavného súdu Eliška Wagnerová.


Ďalší právnici zase hovoria o nátlaku na najvyššieho štátneho zástupcu (generálneho prokurátora) Pavla Zemana či o odkaze, že jeho záver bude bezpredmetný, píšu ďalej Novinky, on-line magazín denníka Právo.

 

Sudcovská únia i Únia štátnych zástupcov (prokurátorov) je však vo vyjadreniach k výroku prezidenta výrazne vlažnejšia a viac-menej ho ústami svojich šéfov odmieta komentovať, uvádza denník Právo.

 

"Inštitút milosti, vrátane tej abolície, hrá v ústavnom systéme iste úlohu, ale počíta sa s tým, že bude v rukách rozvážneho a 'dobroverného' človeka... no a Miloš Zeman..." hľadala Wagnerová ťažko odpoveď na otázku, ako chápe prezidentov výrok, poznamenávajú Novinky.cz.