Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. aug. 2020Ľubomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vydanie Ústavy Ruskej federácie s novými zmenami a doplneniami.
Vydanie Ústavy Ruskej federácie s novými zmenami a doplneniami.
02.07.2020 13:05 Zahraničie
Za zmeny a doplnenia ústavy hlasovalo viac ako tri štvrtiny Rusov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.07.2020 13:05 Zahraničie

Za zmeny a doplnenia ústavy hlasovalo viac ako tri štvrtiny RusovMOSKVA - Ústredná volebná komisia Ruskej federácie zhrnula výsledky hlasovania o ústavných zmenách a doplneniach na základe spracovania všetkých 100 percent protokolov.


Výsledky hlasovania 

Podľa Ústrednej volebnej komisie teda 77,92% Rusov schválilo zmeny a doplnenia, 21,27% hlasovalo proti. Podľa predsedníčky volebnej komisie Elly Pamfilovovej bola účasť na voľbách v celej krajine 65 percent.

 

 

Odklad hlasovania 

Hlasovanie o zmenách a doplneniach Ústavy Ruskej federácie sa konalo od 25. júna do 1 júla. Spočiatku to bolo naplánované na 22. apríla, ale potom bolo odložené kvôli pandémii koronavírusu a vzhľadom na zložitú epidemiologickú situáciu sa rozhodli vykonávať ju počas celého týždňa.

 

 

Zmeny a doplnenia ústavy sú venované novým požiadavkám predloženým prezidentovi, členom vlády a vládnym úradníkom na rôznych úrovniach. Okrem toho konsolidujú sociálne záruky štátu voči občanom a menia pôsobnosť parlamentu.

 

Dejiny Ústavy Ruskej federácie

Ústava Ruskej federácie je hlavným regulačným aktom Ruskej federácie, ktorý má najvyššiu právnu silu v celej krajine a určuje základy sociálnej, hospodárskej a politickej štruktúry. Súčasná Ústava Ruskej federácie bola prijatá ľudovým hlasovaním (referendum) 12. decembra 1993.

 

Od prijatia ústavy v roku 1993 sa do nej zaviedlo veľa zmien a doplnení. Súviseli so zmenou názvov subjektov, boli zavedené zmeny súvisiace s rozšírením a zjednotením subjektov federácie.

 

Predĺženie funkčného obdobia 

Na konci roku 2008 došlo k zásadnejším zmenám a doplneniam základného zákona. Zákon "O zmene funkčného obdobia prezidenta Ruskej federácie a Štátnej dumy" bol doplnený čím sa predlžilo funkčné obdobie prezidenta a poslancov zo štyroch rokov na šesť.

 

 

V januári 2020 ruský prezident Vladimír Putin v poslaní pre Federálne zhromaždenie navrhol zaviesť do hlavného zákona krajiny niekoľko pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, ktoré by tento dokument viac zosúladili s modernou realitou a konsolidovali dosiahnuté výsledky.

 

Pripravilo sa 206 zmien a doplnení ústavy, ktoré boli vypracované na základe skutočných potrieb spoločnosti a čo najviac sa zohľadnili názory profesijných spoločenstiev. Obsahujú ustanovenia týkajúce sa politického systému, uplatňovania zásady sociálneho štátu, právneho systému.

 

Zdroj: https://ria.ru/20200702/1573772545.html

          https://ria.ru/20200701/1573618144.html?in=t

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R. Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok