Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
YouTuber Asian Andy
YouTuber Asian Andy
18.02.2021 14:05 Zaujímavosti
Youtuber zarobil 16 000 Dolárov za 7 hodín, natáčaním svojho spánku. Ľudia mu platili, aby ho mohli budiť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.02.2021 14:05 Zaujímavosti

Youtuber zarobil 16 000 Dolárov za 7 hodín, natáčaním svojho spánku. Ľudia mu platili, aby ho mohli budiťLOS ANGELES - Mladý YouTuber sa už roky pokúša zarobiť živým vysielaním svojho spánku, počas ktorého mu ľudia platia za to, že ho môžu budiť. Pri poslednom streamovaní, ktoré trvalo 7 hodín zarobil až 16 000 Dolárov.


Na YouTube bolo zverejnené zaujímavé video. Znie to absolútne absurdne, ale tento druh zárobku je reálny. Mladý YouTuber Asian Andy streamoval počas svojho spánku na platforme Twitch.tv, čo je platforma pre živé vysielanie, ktorá bola založená v roku 2011.

 

Druh tohoto vysielania se zväčša zameriava na videohry, vysielanie súťaží a dalších podobných akcií za účelom hrania hier, ale aj nahudbu, umenie, či Talk Show. Streamer môže určit, či bude obsah pre divákov zdarma alebo spoplatnený.

 

Urobil živé vysielanie, kde diváci videli ako spí a posielali mu peniaze za to, že sa ho mohli pokúsiť zobudiť. Týmto nezvyčajným úspechom sa pochválil na svojom YouTube aj Twitteri a všimli si ho viaceré zahraničné médiá.

 

 

Andy je už zrejme skúsený v internetovom zarábaní, pretože jeho pokusy sú opakované. Skúša to už roky, no zatiaľ sa mu nepodarilo zarobiť až tak vysokú sumu. Na videu nižšie zarobil v roku 2018 iba 2000 Dolárov.

 

 

 

Tento 26-ročný mladý muž sa síce príliš dobre nevyspal, ale zarobil 16 000 Dolárov za 7 hodín spánkuMnoho divákov sa ho pokúšalo zobudiť púšťaním hlasnej hudby, napodobňovaním psieho štekotu, alarmom a rôznymi zvukmi.

 

 

Jeden z jeho fanúšikov ho dokonca chcel vydesiť a hovoril mu, že niekto je pri jeho okne. Andy reagoval s kľudom, pretože vedel, že sú dvere zamknuté. Mladý muž bol šokovaný sumou, ktorú sa mu podarilo vyzbierať.

 

 

„Vy tomu neuveríte,“ oznámil Andy po jednej noci streamovania a povedal, že zarobil 16 000 Dolárov. Býva vraj u svojich rodičov, ktorí teda zrejme boli vo vedľajšej miestnosti a predpokladám, že vzhľadom na sumu, ktorú zarobil, sa asi nesťažovali.

 

 

Paradoxne sa ľudia obávali o jeho psa, ktorý vraj netušil o čo ide a musel byť neustále budený. Ľuďom sa to veľmi páčilo a chceli sa zapojiť do tejto akcie. „Môj mozog mi to robí každú noc zadarmo,“ komentoval jeden z divákov.

 

 

Iný napísal: „Kde sa môžem prihlásiť, mám 3 deti, môžem to využiť na hluk, hahaha, dokonca by mohli využiťmôjho manžela, ktorý máva nočné mory.“ reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok