15. aug. 2020Marcela
Damien Fleury z Francúzska, vľavo, oslavuje s Jonathanom Janilom po strelení svojho prvého gólu
14.05.2019 23:39 MS v hokeji 2019
Nemecko v hokeji s Francúzskom je jasným víťazom

KOŠICE - Hokejisti Nemecka zvíťazili v zápase A-skupiny na MS v Košiciach nad Francúzskom 4:1. O svojom víťazstve rozhodli v druhej tretine, v ktorej odskočili súperovi na dvojgólový rozdiel. Po troch zápasoch sú na čele košickej A-skupiny, keďže ako jediní získali plný počet 9 bodov.

Nemci nastúpia na ďalší zápas v stredu od 20.15 proti Slovensku, Francúzi budú hrať vo štvrtok od 16.15 proti Kanade.

A-skupina (Košice):

Nemecko - Francúzsko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 18. Seider (Fauser, Hager), 34. Plachta (Eisenschmid, J. Müller), 38. Draisaitl (Kahun), 60. Holzer - 25. Fleury (Bozon, Manavian). Rozhodovali: Sidorenko (Biel.), Romasko - Lazarev, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4013 divákov.

Zostavy:

Nemecko: Grubauer (31. Treutle) - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, J. Müller, Nowak, Reul - Ehliz, Hager, Pföederl - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Noebels, Fauser, Mauer

Francúzsko: Hardy - Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil - Perret, Ritz, Valier - Bozon, Claireaux, Fleury - Y. Treille, Texier, Rech - Leclerc, Guttig, Bertrand

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, s množstvom osobných súbojov. Tímy si dávali pozor na defenzívu a hra bola najmä o čakaní na súperovu chybu. Francúzska prišla v 18. minúte, keď Fauser po úniku za obranu súpera otvoril skóre - 1:0.

Francúzi držali s Nemcami krok herne a od 24. minúty aj gólovo, keď Fleury prestrelil Grubauera - 2:2. Potom sa však Nemci vrhli do ofenzívy a gólmi Plachtu a Draisaitla odskočili súperovi na dvojgólový rozdiel - 3:1.

Viacero zaujímavých príležitostí priniesla aj tretia časť, v ktorej sa Francúzi najmä v presilovkách viackrát usadili pred striedajúcim brankárom Treutleom. V závere skúsili aj hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:

Dominik Kahun, útočník Nemecka: "Na víťazstvo sme sa nadreli, Francúzi sa snažili hrať veľmi rýchlo. My sme často prepadávali v strednom pásme a viackrát sme čelili francúzskemu prečísleniu. To potom uberá veľa síl. Dôležité bolo, že sme odskočili na dva góly. Mrzieť nás môže presilovka o dvoch hráčov, ktorú sme nevyužili. Z toho musí padnúť gól."

Olivier Dame-Malka, obranca Francúzska: "Myslím si, že sme hrali dosť dobre na to, aby sme mali aspoň bod. Snažili sme sa o rýchlu hru a nepúšťať súpera do šancí. Podali sme dobrý výkon, možno aj náš najlepší na turnaji."